OpenCart Birden Çok Dil Ekleme

OpenCart Birden Çok Dil Ekleme

Birden Çok Dil Ekleme

Birden fazla ülkede birden çok müşteriye hizmet veren mağazalarda, müşterileriniz için birden fazla dil seçeneği eklemeniz gerekebilir. Kurulumdan sağlanan varsayılan dil İngilizce’dir. Diğer mevcut diller OpenCart Dil sayfasında görüntülenebilir. Bu dil paketleri Eklenti Dizini üzerinden indirilebilir .

Dil paketini Extension Installer ile yükleyin

OpenCart 3, öncekinden daha yeni bir dil paketi kurmak için çok daha kullanıcı dostudur, kullanıcı sadece * .ocmod.zip dosyasını indirmeli ve Installer sayfasına gitmeli , zip dosyasını yüklemeli ve kurulumun tamamlanmasını beklemelidir.

Diğer eklentilere sahip Similer , * .ocmod.zip dosyasını yükledikten sonra Modifikasyon sayfasına   tıklayın. Temiz ve   Önbelleğin kaldırıldığından emin olmak için yenile düğmesine basın. Ardından, Sistem Yerelleştirmesi menüsünden Diller’e gidin ve yeni dili oluşturun. Dil ekleme ve düzenleme hakkında ayrıntılar için buraya tıklayın .

Dil Listesinde yüklü dil

Yeni dil, OpenCart sisteminde kullanmak için etkinleştirildiğinde, Sistem Ayarı sayfasına gidin ve aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi, mağaza ön ve yönetici tarafı için dili seçin.

Mağaza önü ve yönetici için dil seçin

Dil zaten yüklendikten sonra, mağaza ön tarafı para biriminin yanında, sol üst taraftaki dil seçeneğini gösterir. (Aşağıdaki varsayılan tema için örnek)

Mağaza Önü - Çoklu Diller Seç


Bir OpenCart deposuna bir dil paketi FTP

İngilizce olmayan herhangi bir dil paketinin OpenCart’a, yükleme sonrası, FileZilla gibi bir FTP istemcisi kullanılarak yüklenmesi gerekir. Devam etmeden önce lütfen dil paketinizi Eklenti Dizini’nden indirdiğinizden ve indirme içeriklerini bilgisayarınızda bulunan bir yere sıkıştırılmamış olduğundan emin olun. FTP istemcisinde OpenCart mağazanıza bağlanın. OpenCart deposunun yüklü olduğu kök dizini bulun. Buradan Katalog> Dil yolunu açın. Buradaki ilk kez buysa, bu konumda zaten bir “ingilizce” klasörü göreceksiniz. Katalog> Dil’de, yeni dil paketinizi bu konuma yükleyin.

ftp dili

İdare bir dil eklemek

OpenCart yönetimi, Sistem alanında, FTP’den sonra dil ile ilgili bazı özel bilgiler gerektirir. Hangi alanların gerektiğini görmek için Yerelleştirme’yi ziyaret edin Dil burada kaydedildikten sonra, dil adı Yerelleştirme> Dil altındaki dil listesinde görünecektir.

Mağaza önündeki bir dili değiştirme

Yerelleştirmede bir dil paketinin kaydedilmesi, mağaza önünde hemen kullanılabilir duruma gelecektir. Dil alanı her sayfanın başlığında, sol üst köşeden bulunur. Aşağıdaki örnekte bir Fransızca dil paketi indirilmiş ve FTP OpenCart’a gönderilmiştir. Fransızca’ya 2 nolu bir sıralama emri vererek, mağazamızın her sayfasının başlığında İngilizce’nin altında gösterilir. Müşteri dili değiştirmek için başlıktaki Fransız bayrağı üzerine tıklayabilir.

çoklu dil ön ucu

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?