OpenCart 3 Vergiler

OpenCart 3 Vergiler

Vergiler

Yerelleştirmedeki Vergiler bölümü, yöneticinin mağazadaki belirli ürünlere uygulanacak vergileri oluşturmasına izin verir.

Vergi oranları

Vergi oranı bir siparişten vergi hesaplamak için kullanılacaktır. Vergi oranını yönetime kaydetmek için aşağıdaki bilgilere ihtiyaç vardır:

  • Vergi Adı : Vergi sipariş toplamına eklendiğinde mağaza önünde görüntülenecek vergi için bir isim.
  • Vergi Oranı : Vergi için bir sayı değeri.
  • Tür : Vergi Oranındaki sayı değerinin sabit bir miktar mı yoksa bir siparişin toplam miktarının yüzdesi mi olduğunu belirler.
  • Müşteri Grubu : Bir müşteri grubu seçmek bu vergiyi bu gruptaki tüm müşterilere ekleyecektir. Birden fazla müşteri grubu bir defada seçilebilir.
  • Coğrafi Bölge : Bir Coğrafi Bölge seçmek, vergiyi bir Coğrafi Bölge içindeki bölgelere ve ülkelere uygular.

Vergi sınıfı

Vergi sınıfları birden fazla vergi oranını tek bir kategoride saklayabilir. Vergiler, ödeme adresine (müşteri) veya mağazanın adresine dayalı vergileri hesaplamak için özelleştirilebilir. Vergi sınıfları aşağıdaki bilgileri gerektirir:

  • Vergi Sınıfı Başlığı
  • Açıklama
  • Vergi Oranı : “Kural Ekle” yi seçmek, Vergi Oranları’nda oluşturulan vergi oranını artıracaktır. Temel Açık, ödeme adresini veya seçilecek mağaza adresini gerektirir. Bu, mağaza önündeki alışveriş sepetine eklenen vergi miktarını belirler. Öncelik, bununla birlikte başka vergi oranları listeleniyorsa vergi oranının konumunu belirler.

Bir satın alma için vergi oranlarını uygulamak için vergi sınıfı her bir ürüne ayrı ayrı eklenmelidir. Vergi sınıfı alanı, Ürünler’deki Veri sekmesinin altında bulunur. Daha fazla bilgi için Ürünlere bakın.

 

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz. Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?