OpenCart 3 Ürüne Genel Bakış

OpenCart 3 Ürüne Genel Bakış

Yönetimdeki ürünler

Ürünler ortalama OpenCart mağazasının ekmek ve tereyağıdır. Bu nedenle, mağazanızın ürün envanterini OpenCart yönetim tarafını kullanarak nasıl yöneteceğinizi öğrenmeniz önemlidir. Ürün eklemeden önce, mağazaya eklediğiniz ürünle ilgili gerekli tüm bilgilere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Müşterilerinizden ürünleriniz hakkında ayrıntılı bilgi almak OpenCart’ın bu bilgilerin önceden toplamasını gerektirir. OpenCart’a belirli bir ürün hakkında verilen daha fazla bilgi, mağazanızdan satın alırken müşterinin o ürün hakkında daha bilinçli olması.

Ürünleri genel bakış

Katalog altında erişilen Ürün bölümü, mağazada bulunan tüm ürünleri gösterecektir.

Her ürün sırası aşağıdaki bilgileri içerecektir:

  • görüntü
  • Ürün adı
  • model
  • Fiyat
  • miktar
  • Durum : “Etkin” seçeneğinin seçilmesi, ürünün mağazanın ön kısmında görünmesini sağlar. “Devre Dışı” seçeneğini seçmek ürünü görüntüden kaldırır.

İlk sütundaki bir kutunun işaretlenmesi, aynı satırdaki ürün bilgilerini seçecektir. Bir kez seçildiğinde, ürünü “Kopyala” veya “Sil” seçeneğini belirleyebilirsiniz. “Kopyala”, ürünü ve bilgi kategorilerini çoğaltacaktır. “Sil”, ürün seçimini (bilgileri dahil) tamamen kaldıracaktır.

Ürün listesinde bir ürün aramak isterseniz, aramak için “Filtre” kısayolunu kullanabilirsiniz. Filtre aracı hakkında daha fazla bilgi için, Filtreyi ziyaret edin. Sağ üst köşedeki “Ekle” ye basmak, yöneticiyi yeni ürünler eklemek üzere bir forma yönlendirecektir.

Katalogda ürünleri yönetmek ve eklemek

Mağaza ürünlerinin tam listesi Katalog> Ürünler altında bulunabilir. Ürün bölümünde ilk kez bu olursa, kurulumdan kalan varsayılan ürünleri görürsünüz. Bu ürünler mağazanıza başlamadan önce OpenCart özelliklerini denemek ve araştırmak için kullanılabilir. Sonunda mağazanızın ürünlerine yer açmak için bu ürünleri silmeniz gerekir.

Varsayılan ürünleri silmek için:

  1. Listedeki “Görüntü sütununun” solundaki kutuyu işaretleyin. Bu, sayfadaki tüm ürünleri seçmelidir.
  2. Sağ üst taraftaki “Sil” düğmesini tıklayın.
  3. “Sil / Yükle geri alınamaz!” Sorusunu soran bir pencere açıldığında “Tamam” a basın. Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz? “.

Ürünler yönetime eklenmeden önce, ürün kategorileri yönetici tarafından önceden kurulmuş olmalıdır. Bu bölüme devam etmeden önce Kategorileri bakın. Ürün kategorileri yaratıldığında, ürünler kataloğa eklenmeye hazırdır.

Ürünü kaydetme

Kılavuzda bu noktada, tüm adımları tamamlamış olacak ve ürün için tüm uygun bilgileri doldurmuş olacaksınız. Bu ürünü ekleme işlemini tamamlamak için “Kaydet” i tıklayın. Katalog’un altındaki Ürünler sayfasına geri döndüğünüzde, şimdi bu ürünü listelenmiş olarak göreceksiniz. Ürünün karşısındaki “Düzenle” ye tıklayarak istediğiniz zaman yukarıdaki bilgilerin herhangi birini değiştirmeyi seçebilirsiniz.

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz. Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız. 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?