OpenCart 3 Üretici Ekleme

OpenCart 3 Üretici Ekleme

Yönetim arayüzündeki üreticiler

Üretici bölümü, ürünleri üreticiye göre kategorilere ayırmak için kullanılır. Bu bölüme Katalog> Üreticiler altında erişilebilir.

Aşağıdaki üretici adları kurulum ile birlikte geldi. Silinebilir ve yerine yeni üretici bilgileri eklenebilir. Ürün bilgileri eklenmeden önce üretici bilgileri oluşturulmalıdır, bu yüzden ürün eklenirken üretici kategorisi seçilebilir. Bir ürünü üreticiyi dahil etmeden kaydetme önerilmemektedir, çünkü müşteriler mağaza önündeki ürünleri kendi üretici sayfaları aracılığıyla arayabilir. Ürün bilgilerinin eksik olması durumunda, ürün bu sayfalarda bulunmayacaktır.

Yeni bir üretici eklemek için aşağıdaki bilgiler gereklidir:

  • Üretici adı
  • Mağazalar : Yalnızca bir mağaza varsa varsayılan seçilir. OpenCart kullanarak birden fazla mağazanız varsa, bunları kontrol ederek birden fazla mağazaya üretici ekleyebilirsiniz.
  • SEO Anahtar Kelime : arama motoru optimizasyonu için kullanılan anahtar kelime (isteğe bağlı)
  • Resim : üreticinin resmi (isteğe bağlı). Görsellerin nasıl yükleneceğini öğrenmek için Resim Yöneticisine bakın .
  • Siparişi Sırala : Üreticinin birden fazla üretici arasında sıralandığı pozisyon (isteğe bağlı)

Mevcut üreticileri düzenlemek için “Eylem” altındaki “Düzenle” yi bulabilirsiniz. Düzenlemeyi tıkladığınızda, daha önce doldurulmuş üretici bilgileri ile sizi yukarıdaki forma yönlendirirsiniz.

Mağaza önündeki imalatçılar

Mağaza önünü etkilemek için üreticilerin her zaman mağaza envanterinde yer alan ürünlere tahsis edilmesi gerekir. Üreticideki ürünlere üreticilerin nasıl atanacağı hakkında daha fazla bilgi için Ürünler bölümüne bakın Mağaza cephesinde, üretici “kategorileri”, üreticiler altındaki ürünleri organize etmeye hizmet eder. Ürünlerin mağaza önündeki üreticiler altında nasıl organize edildiğini göstermek için, yeni bir üretici oluşturacağız ve bir ürüne atayacağız.

Katalog> Üretici bölümünde bir ‘Acer’ üreticisi oluşturduk; SEO anahtar kelimesi, üretici resmi ve sıralama düzeni dahil olmak üzere tek mağazamıza (‘Varsayılan’) ekledik. Ürünler altında “Acer” üreticisini “Acer Aspire” ürününe verdik.

Üreticiler sayfası

Acer üretici sayfasına erişmek için, müşteri herhangi bir sayfanın altbilgisine gidebilir; Ekstralar altında Üreticiler’i tıklayabilirler.

Müşteri daha sonra tüm üretici adlarının alfabetik olarak gösterildiği üretici sayfası sayfasına yönlendirilecektir. “Acer” üreticimizin, oluşturulduktan sonra bu sayfaya otomatik olarak eklendiğini görebiliyoruz.

Müşteri “Acer” bağlantısını tıkladığında, bu “Acer” üreticisi içindeki tüm ürünleri listeleyen bir sayfaya yönlendirilir. Bu sayfada “Acer Aspire” ürününün, Ürünler bölümünde “Acer” üreticisi olduğu için görüntülendiğini görüyoruz.

“Acer Aspire” üzerine tıklamak müşteriyi ürün sayfasına götürecektir.

“Acer” üretici sayfasına “Üretici” altında da ürün sayfasından erişilebilir. Bu bağlantı, müşterileri mağazada aynı üreticinin farklı ürünlerine sunmak için faydalıdır. Müşteri, mağazadaki diğer Acer ürünlerine göz atabilecekleri üretici sayfasına yönlendirilmek üzere “Acer” a tıklayabilir.

Carousel modülü

Yeni bir üretici eklemek, üretici simgesini ana sayfadaki karusel bayrağına eklemeyecektir. Yeni oluşturulan üretici, Carouselde gösterilecek simgenin Sistem> Tasarım> Afişler altındaki üretici başlığına eklenmelidir. Üretici ikonunu banner’a nasıl ekleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi için Yerleşim bölümüne bakın .

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz. Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?