OpenCart 3 Sipariş Emirleri

OpenCart 3 Sipariş Emirleri

OpenCart 3 Sipariş Emirlerini yönetme

Bir müşteri ödeme işleminden geçtiğinde, siparişleri ile ilgili bilgileri takip etmeniz için siparişler otomatik olarak Siparişler bölümüne aktarılır. Yönetimde, sitelerinde yapılan tüm siparişleri görüntüleyebilir, siparişleri manuel olarak ekleyebilir veya mevcut siparişlerin ayrıntılarını düzenleyebilirsiniz.

Sipariş ayrıntılarını görüntüleme

Siparişler bölümü Satışlar> Siparişler altında bulunur. Bu sayfada, mağazadan yapılan her sipariş ayrıntılı olarak listelenmiştir.

Aşağıdaki ayrıntılar, listedeki her sipariş için görüntülenir:

  • Sipariş numarası : Ödeme onayında OpenCart tarafından siparişe atanan bir numara
  • Müşteri : siparişi veren müşterinin adı.
  • Durum : siparişin durumunun güncellenmesi. Sipariş başlangıçta oluşturulduktan sonra durum “Beklemede” olacaktır. Varsayılan seçenekler: Eksik Siparişler, İptal Edilmiş, İptal Edilen İptal, Ters İbraz, Tamamlandı, Reddedildi, Süresi Doldu, Başarısız, Beklemede, İşlendi, İşleniyor, Geri Döndü, Ters Gönderildi, Gönderildi ve Açığa Çıkmadı.
  • Toplam : Siparişin toplam fiyatı.
  • Ekleme Tarihi
  • Değiştirilme tarihi

Listede yer alan siparişlerle, siparişin bir faturasını düzenlemek, eklemek, silmek, aramak veya yazdırmak için bir seçenek vardır.

Sipariş arama

Eylem altındaki “Filtre” düğmesi, boşluklarda belirtilen bilgilere dayalı olarak siparişleri bulmanıza yardımcı olur. Siparişleri tarihe veya müşteriye göre bulmanıza yardımcı olabilir. “Filtre”, henüz satın alınan ürüne göre siparişleri arayamaz. Filtre aracı hakkında daha fazla bilgi için bkz. Filtre.

Siparişi manuel ekleme / değiştirme

Müşteri siparişleri onaylandıktan sonra Müşteri Siparişleri otomatik olarak Sipariş bölümüne güncellenecektir. Otomatik olarak güncellenmiş olsa da, hediye çeki gibi yeni bilgiler eklemek veya ödül puanları eklemek için siparişleri manuel olarak düzenlemek veya eklemek isteyebilirsiniz. Yeni bir siparişi manuel olarak eklemek için “Ekle” düğmesini tıklayın. Mevcut bir siparişi değiştirmek için, Eylem altındaki “Düzenle” yi tıklayın.

Müşteri detayları

Siparişi değiştirmek için ilk bölüm Müşteri Detayları olarak adlandırılır. Mağazayla zaten bir hesap yapmış olan bir müşteri adının yazılması, formları boşlukları doldurmak için getirerek formu otomatik olarak tamamlayacaktır.

ödeme detayları

Müşteriye bir adres eklendiyse, “Adres Seçin” altında adres seçeneklerini seçin. Aksi halde müşteri adresinin formda manuel olarak doldurulması gerekecektir.

Nakliye detayları

Bu bölüm, bu sipariş için gönderim adresini izler. Gönderim ve ödeme adresi aynıysa, el ile eklerken yukarıdaki bilgileri kopyalayıp yapıştırın.

Ürünler

“Ürün Seç” bölümünde, ürün adını yazmaya başlayın. Bu adı taşıyan ürünlerle birlikte bir açılır liste görünecektir. Bu listeden bir ürün seçmek, bu sipariş için belirli ürün seçeneklerini getirecektir.

kuponları

Bir müşteri bir hediye çeki siparişi eklemek isterse, aşağıdaki bilgileri ister.

Toplamları

Toplamlar altında, kuponlar ve kuponlar gibi diğer ödeme faktörleri, sipariş toplamına eklenir / çıkarılır.

Yukarıda görülen bölümler (Kupon, Kupon, Ödül gibi), özellikle bu form için etkinleştirilen uzantılardır. Belirli sipariş toplamı uzantılarını düzenleyerek, kaldırarak veya etkinleştirerek toplamlar içinde yer alan sipariş ayrıntılarını özelleştirmek için bir seçenek vardır.

Basılı faturalar

Bir fatura yazdırmak için Satışlar> Siparişler altındaki Siparişler sayfasına geri dönün. Sağ üst köşedeki sipariş listesinin üstünde “Yazdır Fatura” düğmesi bulunur. Yazdırılacak siparişi seçin ve “Faturayı Yazdır” ı tıklayın. Bu işlem sizi faturanın yazdırılabilir sayfasına yönlendirecektir. Fatura basılabilir ve gönderime dahil edilebilir.

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz. Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?