OpenCart 3 Profil Düzenlemek ve Eklemek

OpenCart 3 Profil Düzenlemek ve Eklemek

OpenCart 3 Profil Düzenlemek ve Eklemek

Profil

Profiller OpenCart 1.5.6’dan bu yana yeni ve isteğe bağlı bir özelliktir. Müşterileriniz için düzenli ödemeler ayarlamanıza izin verir. Üyelikleri aboneliğe göre satmayı düşünüyorsanız, indirim veya üye kulübünü tanıtıyorsanız veya ödemeleri daha küçük bölümlere ayırıyorsanız, profiller kullanışlıdır. Bu özellik, mağaza sahibine, müşterilerin ürün veya hizmetler için nasıl ücretlendirileceği konusunda daha fazla kontrol sağlar.

Yinelenen bir ödeme ayarlamak veya mevcut profillerinizi görüntülemek için öncelikle Katalog> Profiller Sekmenizi açın .

Yeni Profiller Ekleme

Yeni bir profil ekle’yi seçerseniz, aşağıdaki seçenekleri görürsünüz:

 • Ad: Bu, abonelik veya ödeme planının adı olacaktır.
 • Sıralama Sırası: Bu, profillerinizi belirli bir sıraya koymak, en iyi seçiminizi bulmanızı kolaylaştırmak içindir.
 • Durum: Buradaki profili etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.
 • Fiyat: Programın veya aboneliğin gerçek fiyatı. Bu örnekte, 39.99 dolar.
 • Süre: Bir kullanıcının ödeme yapacağı zaman sayısı. Sınırsız ise 0’a ayarlayın. Sınırsız ise, ödeme planı siz veya kullanıcı tarafından iptal edilene kadar devam edecektir. Örnekte, süre 12 ay olarak ayarlanmıştır (yıllık abonelik için).
 • Döngü: Frekans seçeneğinize uygulanacak numara.
 • Sıklık: Bu seçenek, bir kullanıcının ne sıklıkla ödeme yapacağını seçmenizi sağlar. Örnekte, döngü “1” dir ve sıklık, “aylık” şeklindedir ve kullanıcının aylık olarak faturalandırılmasına neden olur. Müşterinizin üç haftada bir faturalandırılmasını istiyorsanız, döngü olarak “3” ve sıklık olarak “hafta” yı seçersiniz.
 • Deneme Durumu: Burada ücretsiz bir denemeyi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Devre dışı bırakılmışsa, aşağıdaki seçenekleri boş bırakabilirsiniz.

Profile Deneme Ekleme

Ücretsiz denemeyi veya özel bir ön ödeme programını etkinleştirmeyi seçerseniz, form aşağıdaki bilgileri ister:

 • Deneme Fiyatı: Deneme süresi boyunca abonelik veya ödeme planının fiyatı
 • Deneme Süresi: Bir kullanıcının deneme süresinin dolmadan önce ödeme yapacağı zaman sayısı
 • Deneme Döngüsü: Deneme sıklığı seçeneğinize uygulanacak numara
 • Deneme Sıklığı: Deneme ne sıklıkla sürecektir.

Bu örnekte, deneme döngüsü ve deneme süresi her ikisi de “1” olarak ayarlanmıştır ve sıklık yalnızca bir ay süren bu planın ücretsiz deneme sürümünü oluşturmak için “ay” olarak ayarlanmıştır. İki hafta süren ücretsiz bir deneme yapmak istiyorsanız, deneme süresini “1” e, deneme döngüsünü “2” ye, deneme sıklığını “haftalara” ayarlayabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde kaydetmeyi unutmayın ve profil sayfanızda listelenen yeni profilinizi göreceksiniz. Şimdi, yeni profilinizi uygulamak için ürünü hem bir ürüne hem de müşteri grubuna bağlamanız gerekir. Müşteri Grubu sayfasında müşteri grubu oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinin.

Profilinizi Bir Ürüne Uygulama

Müşteri grubunuzu oluşturduktan ve seçtiğiniz müşterileri o gruba ekledikten sonra, profilinizi bir ürüne uygulamaya hazırsınız.

Sizin aç Katalog> Ürünler sayfası ve bir ürün seçin. Düzenle’yi ve ardından Profil sekmesini tıklayın.

Profil Ekle’yi tıklayın ve hangi Profilin ve hangi Müşteri Grubunun söz konusu ürüne uygulanacağını seçmenizi sağlayan açılır kutular görünecektir. İşiniz bittiğinde Kaydet’i tıklayın .

Yeni Profiliniz, seçtiğiniz ürün için seçilen müşterilerinize uygulandı.

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz. Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız. 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?