OpenCart 3 Özellikler

OpenCart 3 Özellikler

Yönetimdeki özellikler

Özellikler bölümü, “Ürün Karşılaştırması” bölümündeki ürünler arasında karşılaştırılan özellikleri düzenlemenize olanak tanır. Mağaza önündeki ürünleri görüntülerken, müşteriler, mağazadaki ürünler arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları analiz etmek için “Karşılaştırmak İçin Ekle” ye ürün ekleme seçeneğine sahiptir. Nitelikler, ürünün karşılaştırılabilir potansiyele sahip boyut, ağırlık, renk ve diğer özelliklerini tanımlamak için kullanılabilir. Bu öznitelikleri Katalog> Nitelikler alanında oluşturabilirsiniz. .

Belirli ürün kategorileri arasında tutarlı evrensel özellikler oluşturmaya çalışın. Örneğin, mağazanız bilgisayar monitörleri satarsa, bir ‘ekran çözünürlüğü’ özelliği oluşturabilirsiniz. Bu özellik, mağazanızdaki tüm bilgisayar monitörü ürünlerine tutarlı bir şekilde eklenmelidir. Bir bilgisayar monitörünü ve farklı özelliklere sahip rastgele bir ürünü karşılaştırmak yerine, bir kişinin iki bilgisayar monitörünü karşılaştırması daha olasıdır.

Öznitelik Grupları

Bir özellik grubu, Ürün Karşılaştırması altında karşılaştırılabilecek ilgili özellikleri içerir. ‘Clockspeed’ ve ‘No gibi özellikler. Cores ‘,’ İşlemci ‘daha büyük öznitelik grubu altında organize edilebilir.

Bir özellik grubu oluşturmak için Katalog> Nitelikler> Nitelikler Grubu’na gidin ve “Ekle” ye tıklayın. Bu form sadece “Öznitelik Grup Adı” nda bir özellik grubu adı gerektirir. “Sıralama Sırası” eklemek isteğe bağlıdır. Bir sıralama düzeni eklemek, Ürün Karşılaştırması altındaki özelliklerin düzen sırasını etkileyecektir. Burada oluşturulan özellik grupları, daha sonra kendilerine eklenmiş ayrı özniteliklere sahip olabilir.

Nitelikler oluşturuluyor

Katalog> Nitelikler’de, nitelikler oluşturulabilir, düzenlenebilir ve silinebilir.

Yeni bir özellik oluşturmak için “Ekle” yi tıklayın. Bu düğme sizi “Özellik Adı”, “Özellik Grubu” ve “Sıralama Sırası” gibi bir sayfaya yönlendirecektir.

“Sıralama Sırası”, ürüne kendisine atanmış birden fazla özniteliğe sahipse, özelliğin konumunu belirler. “Öznitelik Grubu”, bu özel özniteliğin atandığında ait olacağı daha büyük öznitelikler grubudur.

Mağaza önündeki özellikler

Rehberde bu noktada yönetim tarafında nitelikler oluşturmaya aşina olmalısınız; Bu yüzden, arka uçta bir özellik oluşturmanın mağazanın mağaza önünü nasıl etkileyebileceğini görelim. Bu örnekte, müşterilerimizin mağazadaki varsayılan dizüstü bilgisayar ürünlerimizin “en boy oranı” ve “monitör boyutu” özellikleri arasındaki farkları karşılaştırmasına yardımcı olmak için bir ‘Ekran’ özellik grubu eklemek istiyoruz.

Ürün Karşılaştırması için bir özellik ve özellik grubu oluşturma

İlk adım, bireysel özelliklerimizi, en boy oranımızı ve monitör boyutumuzu saklamak için daha geniş bir özellik grubu oluşturmaktır. Katalog> Nitelikler> Nitelikler Grupları altında, özellik grubumuz olarak ‘Görüntü’ oluşturacağız.

Bir sonraki adım, Katalog> Nitelikler> Nitelikler altındaki açıklamalar ile belirli öznitelikleri, En-boy Oranı ve Monitör Boyutlarını oluşturmaktır.

Adı, En Boy Oranı adını yazıp daha sonra “Görüntülü Reklamcılık” geniş grup grubuna atayız. Sıralama için 1 atarız, çünkü bu özelliğin, Görüntü özniteliği grubundaki diğer tüm özelliklerin üzerinde olmasını istiyoruz. “Kaydet” i tıkladığımızda, öznitelikler listesine “En Boy Oranı” eklenir. “Monitör Boyutları” adlı başka bir özellik oluşturuyoruz, ancak sıralama düzenini 2 olarak değiştireceğiz, böylece Ürün Karşılaştırması altında “En Boy Oranı” nın altında görünecek.

Niteliklerin bir ürüne atanması

Artık, oluşturulan özniteliklere sahip olduğumuza göre, tek tek ürünleri bu özellikleri içerecek şekilde düzenlemeliyiz. Tutarlı olmak için, tüm dizüstü bilgisayar ürünlerimize “En Boy Oranı” ve “Monitör Boyutları” ekleyeceğiz. Müşterilerimizin farklı dizüstü bilgisayar ürünlerini karşılaştırması gereken bir senaryo istemiyoruz, ancak dizüstü bilgisayarlarımızın yalnızca bir veya iki karşılaştırma için listelenen “En Boy Oranı” na sahip.

Bu iki özelliği tek tek tüm dizüstü bilgisayar ürünlerimize ekleyerek devam edeceğiz.

Ürün Karşılaştırmasında özelliklerin görüntülenmesi

Mağaza cephesinde Sony VAIO ve HP LP3065 dizüstü bilgisayarları ürün karşılaştırmaya kendi ürün sayfalarımızdan ekledik. Ürün Ayrıntıları altında, Ekran özellikleri grubumuzu (kırmızı kutu tarafından vurgulanan) görebiliriz. Gruba, onu özellik grubu listesine eklediğimizde 1’lik bir sıralama düzeni verdiğimizden, görüntülenen ilk özellik grubu oldu. “Gösterge” grubu içinde “En Boy Oranı” ve “Monitör Boyutu” niteliklerimiz sıralama sırasına göre listelenir. Ürünler altındaki öznitelik bölümüne dahil ettiğimiz belirli metin, her bir ürün sütununun altında gösterilir.

Müşterilerimiz artık Ürün Temsilleri’ndeki Görüntü özniteliklerini karşılaştırarak satın alma işlemlerinde daha bilinçli bir karar alabilirler. Özellik gruplarının ve özelliklerin ürünlerle nasıl kullanılacağını anlamak, müşteri memnuniyeti düzeyinin yükseltilmesine yardımcı olabilir.

 

Öğeleri SİL Nasıl?

Nitelikler ve gruplar oluşturduktan sonra, bu sayfalardaki öğeyi nasıl silebilirsiniz? 

Kullanıcı öğeyi kontrol edip Yeni Özellik Öğesini silse, sistem aşağıdaki ekranla ilgili olarak yanıt verir.

Nedeni, Yeni Nitelikli Ürünün zaten ürünlere girmesidir. OpenCart sistemi, bu durumda öz niteliklerin silinmesine izin verilmez. Bu etkinleştirmeyi yapmadan önce, kullanıcı tüm özelliklerin ürüne açık olduğunu doğrulamalı veya ürünün tamamını silmeli.

Öznitelik Gruplarıyla aynı durum vardır, grupları silmeden önce tüm Öznitelik öğelerini temizleyin.

 

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz. Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?