OpenCart 3 Nakliye Modülü

OpenCart 3 Nakliye Modülü

OpenCart 3 Nakliye Uzantısı

Gönderim yöntemleri uzantıları Uzantılar> Gönderi altında erişebilir. Aşağıda görülen çekirdek nakliye yöntemleri OpenCart paketine dahil edilmiştir.

Gönderim yöntemleri, mağaza için etkinleştirilip devre dışı bırakılmadan önce yüklenmelidir. Bir gönderim yöntemi yüklemek için “Eylem” altındaki “Yükle” yi tıklayın. Gönderim yöntemi yüklendikten sonra, bu gönderim yönteminin özelliklerini düzenleyebilir veya gönderim yöntemi bilgilerini kaldırmak için kaldırabilirsiniz.

Gönderim yöntemini düzenleme

Her gönderim yönteminin mağazanızın gönderim gereksinimlerini karşılamak ve bu hizmet için fiyatları belirtmek üzere ayrı ayrı düzenlenebilmesi gerekir. Tüm gönderim yöntemlerinde mevcut olan birkaç ayrıntı var:

Genel Toplam Bu gönderim yöntemini silmek için minimum fiyatı ayarlayın.
Geo Bölgesi Bu gönderim yönteminin kullanılabildiği coğrafi bölge. GeoZone, yönetimdeki Sistem> Yerelleştirme> GeoZone’da oluşturulabilir veya yapılandırılabilir. Daha fazla bilgi için Yerelleştirmeyi ziyaret edin .
durum Durum, gönderim yönteminin mağaza önünde bulunup bulunmayacağını belirler.
Sıralama düzeni Sıralama düzeni, gönderim yönteminin diğer gönderim yöntemleri arasında yerleşimini etkiler. Sıralama düzeni 1 olan bir gönderim yöntemi, mağaza önündeki 2 numaralı sıralama sırasına göre başka bir gönderim yönteminin üzerine yerleştirilecektir.

Mağaza önündeki nakliye yöntemleri

Yönetimdeki gönderim yöntemlerini düzenlemek, hem mağaza ön Alışveriş Sepeti hem de Checkout sayfalarındaki müşterilere sunulan gönderim yöntemlerini etkileyecektir.

Alışveriş kartı

 

Alışveriş sepetinde, müşterinin siparişi için bir gönderim bedeli hesaplayan “Tahmini Nakliye ve Vergiler” adlı özel bir özellik vardır. Bu özelliği etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için Sipariş toplamlarına bakın Bir müşteri bölgesel bilgilerini girdiğinde, bir açılır pencere müşteriden bir gönderim yöntemi seçmesini ister. Bu pencerede, Nakliye Yöntemleri altında etkinleştirilen her gönderi yöntemi sıralama sırasına göre listelenecektir. Aşağıdaki mağaza, mevcut iki nakliye yöntemi olarak Ücretsiz Kargo ve Düz Kargo Ücretlerini etkinleştirmiştir.

Müşteri gönderim işlemini uyguladıktan sonra gönderim yöntemi ve maliyeti Toplamlar altında görüntülenir.

Çıkış yapmak

Checkout’un 4. Adımında, müşterinin satın alma işlemlerini tamamlamadan önce bir gönderim yöntemi seçmesi gerekecektir. Teslim Yöntemi, yönetimde etkinleştirilen tüm gönderim yöntemlerini gösterecektir. Ekran görüntüsündeki mağaza, Ücretsiz Gönderim ve Düz ücret gönderim yöntemlerini etkinleştirmiştir. Gönderim yöntemleri, fiyatları sağ taraftaki fiyatlara göre sıralama sırasına göre konumlandırıldı.

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz. Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?