OpenCart 3 Müşteri Grupları

OpenCart 3 Müşteri Grupları

Müşteri grupları

Müşteri Grupları müşteri listesi için daha büyük bir organizasyon şeması sağlar. Bu, mağazada indirimli ürünler ve özel ürünler için müşteri gruplarının seçilmesinde yardımcı olur; ve müşterileri seçmek için e-posta göndermek için.

 

Yeni bir müşteri grubu eklemek

OpenCart için varsayılan müşteri grubu “Varsayılan” olarak adlandırılır. Yeni bir müşteri grubu adı oluşturmak için Satış> Müşteriler> Müşteri Grupları sayfasına gidin. Listenin yukarısındaki “Ekle” düğmesine tıklayın. Müşteri grubuyla ilgili bilgileri doldurabileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Grup için bir “Müşteri Grubu Adı” ve “Açıklama” sağlayabilirsiniz. Bu grupta, müşteri girişlerini mağaza hesabına onaylayabilir veya onaylayabilirsiniz. Müşterinin kendi şirket numarasını seçmesine izin verme seçeneği de vardır. veya Vergi Kimliği. Sıralama numarası, bu grubun diğer müşteri grupları arasındaki konumunu belirler.

Bir müşteri grubuna müşteri eklemek

Bir müşteri grubunu bir grup müşteriye uygulamak için her müşterinin Satış> Müşteriler’e göre gruba ayrı ayrı eklenmesi gerekir. Bir müşteri grubu eklemek için müşteriyi seçin ve “Eylem” altındaki “Düzenle” yi tıklayın. Genel sekmesinde “Müşteri Grubu” için bir açılır liste var. Müşteri grubunu seçin ve sağ üst köşede “Kaydet” i tıklayın.

Müşteri grupları için ürünlere indirimler uygulanması

Belirli bir müşteri grubuna bir ürünün indirimli fiyatını eklemek için, ürün bilgilerinin önceden düzenlenmesi gerekir. Katalog> Ürünler altında, ürünü listede bulun ve “Eylem” altındaki “Düzenle” yi tıklayın. Bir müşteri grubu “İndirim” veya “Özel” sekmeleri altında seçilebilir. İndirimli bir fiyatın yanı sıra bu indirime / özelliğe başlangıç ​​/ bitiş tarihi belirtilmelidir. Daha fazla bilgi için Ürünlere bakın .

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz. Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?