OpenCart 3 Modül Düzenleme Nasıl Yapılır?

OpenCart 3 Modül Düzenleme Nasıl Yapılır?

Bir Modülü Düzenleme

Modüller, amaç ve işlev bakımından geniş ölçüde değişebilir, bu nedenle doğal olarak, bir modülü belirli bir mağazaya göre uyarlamak modüller arasında değişebilir. Genel olarak, Modül bölümünde tinkered olabilen modüllerin 4 ana özelliği vardır:

düzen pozisyon
durum Sıralama düzeni

düzen

Düzen, modülün hangi sayfalarda ekleneceğini etkiler. Mevcut sayfalar aşağıdaki ekran görüntüsünde listelenmiştir. Eğer modülün birden fazla sayfaya dahil edilmesi gerekiyorsa, her sayfa için ayrı ayrı “Add Module” (Modül Ekle) yapmalısınız. Düzen, her seferinde sadece bir sayfa seçebilir.

Aşağıdaki ekran görüntüsü, rastgele bir Kategori sayfasının sol tarafında belirtilen ürünlerin listesini gösteren Öne Çıkan Modülü göstermektedir. Bu, Yerleşim altındaki “Kategori” seçilerek başarıldı. Öne Çıkan Ürünler kutusu, her Kategori sayfasında mevcut olacaktır. Bir düzen sayfası türü seçmek, bu türün her sayfasına ekleyecektir. Çekirdek modülleri sayfalara atanabilir, ancak tek tek sayfalar değil.

pozisyon

Konum seçimi, modüllerin sayfada nerede görüntüleneceğini belirler. Layouts’ta seçilen sayfa türlerinde, modül kutusu bir sayfanın üst, alt, sol veya sağ tarafında olabilir.

Layout (Düzen) bölümünden aynı modülü kullanarak, kategori sayfasındaki Featured (Gözden Geçirilen) kutusunu sol sütundan en üste, Position (aşağıda) altında “Content Top” ı seçerek değiştireceğiz.

Belirtilen ürünlerle birlikte sunulan kutu, kategori sayfasındaki kategori ürünlerinin üstünde, sol taraftaki orijinal konumundan taşınmıştır.

durum

Modülün durumunu devre dışı bırakmak veya etkinleştirmek, modülün mağaza web sitesinde görünebilirliğini etkileyecektir. Bir modülü devre dışı bırakmak, modülün kaldırılmasından farklıdır. Modülün devre dışı bırakılması, mağaza önünden gizlenirken tüm modül bilgilerinin yönetimde düzenlenmesini sağlar. Modülü kaldırmak, mağaza modülü bilgilerini kaldırır. “Etkin” seçeneğini seçmek, bu modülü mağaza için seçilen sayfalarda herkese açık hale getirecektir.

Sıralama düzeni

Sıralama düzeni, aynı modüldeki diğer modüllerle ilgili olarak bir modülün sırasını etkiler. Bir modül için 1’lik bir sıralama sırası, onu bir “2’nin sıralama düzeni” ile “İçerik Altına” yerleştirilmiş başka bir modülün üzerine yerleştirir. Eğer iki modül aynı konumdaysa ve aynı sıralama düzeni numarasına sahipse, bunlar alfabetik olarak alfabetik olarak düzenlenecektir. modül adı. Specials modülünün üzerinde “Featured” adlı bir modül yer alacaktır.

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz. Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?