OpenCart 3 Modifikasyonlar

OpenCart 3 Modifikasyonlar

Değişiklikler

OpenCart modifikasyon sistemi, mağaza sahiplerinin çekirdek dosyalarını doğrudan düzenlemeden sistem işlevselliğini genişletmesine ve düzenlemesine izin verir. Modifikasyon sistemi, belirli bir şekilde formatlanmış XML modifikasyon dosyaları ile çalışır. Bir XML değişiklik dosyası, hangi dosyanın değiştirileceğine, hangi kodun değiştirileceğine ve bu kodda yapılacak değişikliklerin yapılacağı sisteme bilgi verir.

Sisteminize uygulanan tüm değişikliklerin listesini görmek için Uzantı> Değişiklikler’e gidin.

Tek bir değişiklik dosyası veya XML, PHP ve SQL komut dosyaları içeren sıkıştırılmış bir dosya yükleyerek değişiklikleri uygulayabilirsiniz. Bu yaklaşımların ikisi de, bir OpenCart sistemine aktarılacak bir yol olarak Extension Installer’ı kullanır .

Tek bir değişiklik dosyası yükleniyor

Bir değişiklik yüklemek için öncelikle yüklemeniz gerekir. Uzantı> Uzantı Yükleyici’ye gidin ve yükleme düğmesini tıklayın.

OpenCart değişiklik dosyaları, sıkı bir adlandırma kuralları izler. Modifikasyonunuzun yükleyici tarafından kabul edilmesini ve sisteme yüklenebilmesi için .ocmod.xml dosya uzantısına sahip olması gerekir İşte bir örnek yourmodifcation.ocmod.xml

Yüklemeyi tıkladıktan sonra bir açılır pencere açılır. Yerel sürücünüzdeki değişiklik dosyasını bulun ve Aç’ı tıklayın.

Yükleme başarılı olursa yeşil bir başarı mesajı alırsınız.

Yüklenen değişiklik dosyasıyla karakterize edilen değişiklikleri uygulamak için Eklenti> Değişiklikler’e gidin ve sağ üst köşedeki yenileme düğmesine tıklayın.

Değişiklikler uygulandıktan sonra, aşağıda gösterildiği gibi araç çubuğunda bir onay alırsınız:

Değişiklik dosyaları içeren sıkıştırılmış bir dosya yükleme

OpenCart, kullanıcıların yeni özellik ekleyen veya varsayılan işlevselliği genişleten üçüncü taraf eklentisini yüklemelerine izin verir. Bu uzantılar ayrıca Eklenti Yükleyicisi aracılığıyla yüklenir. Ayrıca, dosya uzantısının your_modification.ocmod.zip olduğu durumlar dışında opencart modifikasyonları için adlandırma kurallarını da izlemelidirler.

Sıkıştırılmış ocmod dosyaları, tek ocmod.xml dosyalarından farklı olarak her zaman çekirdek sistem dosyalarını değiştirmez. Bu durumlarda zip yalnızca özel uzantı dosyaları içerir. Yüklenecek olan uzantı, temel sistem dosyalarının bir kısmının değiştirilmesini gerektiriyorsa, özel uzantı dosyalarının yanı sıra, bu değişiklikleri içeren install.xml dosyası zip dosyasına eklenir.

İşte bir örnek dosya ve bir install.xml ve install.php dosyaları içeren sıkıştırılmış dosya içeriği:

İşte bu dosyalar ve klasörler şunları gösterir:

    • “Upload”

– Yükleme klasörü, yüklemek üzere olduğunuz uzantının tüm çekirdek dosyalarını içerir.

    • “install.php – isteğe bağlı”

– Bu, gerekirse herhangi bir yükleme sonrası mantığını uygulayan özel php komut dosyalarını içeren isteğe bağlı bir dosyadır.

    • “install.xml – isteğe bağlı”

– Bu, uzantınızın çekirdek sistem dosyalarına yapacağı değişiklikleri açıklayan dosyadır. Ayrıca, her birinin sanal bir kopyasını oluşturur ve açıklanan modifikasyonları gerçekleştirir.

Bir değişiklik dosyası içeren bir uzantı yükleme

Extension-> Extension yükleyicisine gidin ve yüklemeyi tıklayın.

Yerel sürücünüzden doğru değişiklik dosyasını seçin ve “Aç” a tıklayın.

Yüklemenin başarılı olduğunu doğruladıktan sonra Uzantı> Değişiklikler’e gitmeniz ve yenileme düğmesini tıklamanız gerekir.

Değişiklik başarıyla uygulandıktan sonra yukarıda belirtildiği gibi sistem yeşil başarı mesajı ile size bildirecektir.

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz. Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?