OpenCart 3 Kullanıcılar

OpenCart 3 Kullanıcılar

OpenCart 3 kullanıcılar

Bir çevrimiçi mağazanın yönetici tarafındaki giriş ve çıkışları yönetmek yalnızca bir kişinin işlemesi için oldukça zor olabilir. Ekibinizde belirli kişilere yönetim tarafı izinleri atamanız gerekli olabilir. kullanıcı bölümü, hangi kullanıcıların mağazanın yönetici tarafına erişebileceğini ve hangi bölümlerin erişilebileceğini veya değiştirilebileceğini özelleştirmenizi sağlar.

Kullanıcı Grupları

kullanıcı profilleri oluşturmaya başlamadan önce, belirli erişim ve değişiklik izinlerini ayarlamak için Sistem> kullanıcılar> kullanıcı Gruplarını ziyaret etmelisiniz.

OpenCart, belirli kullanıcı grupları tarafından hangi yönetici tarafı sayfalarına erişilebileceğini özelleştirmenizi sağlar. Erişim İzinleri altında hangi sayfalara erişilebileceğini ve Değiştirme İzinleri altında hangi sayfa içeriğinin değiştirilebileceğini kontrol etmelisiniz. Ofisteki sayfalar, üst menü bölümlerine göre görüntülenir. Örneğin, katalog / özellik, kontrol panelinin üst menüsünde Katalog’un Altında yer alan bölümdür.

Ortak çalışan grubu için, yalnızca Katalog Bölümü’ne erişim ve izin değişikliklerine izin vermeyi seçtik, ancak yönetim panelinin kalanını değil.

OpenCart, yönetici tarafında, Üst Düzey Yönetici ve Gösteri olmak üzere iki kullanıcı grubu sağlar. Üst Yönetici, Erişim İzni ve İzin Değiştirme’yi kullanarak her kutuyu kontrol eder. Üst Düzey Yönetici konumuna atanan kullanıcıların tüm yönetici sayfalarına erişmesi ve bu bölümleri değiştirme izninin olması, sezgisel bir adımdır. Grubu değiştirmeden bırakmayı veya bu grup için kategorileri seçmeyi tercih edebilirsiniz. Demonstrasyon kullanıcı grubu, Erişim İzni veya İzin Değiştirme’de kontrol edilen herhangi bir yönetici sayfasına sahip değildir. Bu gruptaki kullanıcılar, yönetici tarafına erişemez veya dükkanın herhangi bir özelliğini değiştiremez.

kullanıcılar

kullanıcı grupları oluşturulduğunda, bireysel kullanıcılar Sistem> kullanıcılar> kullanıcılar altında mağazanızın yönetim tarafına kaydedilebilir. “Ekle” yi tıkladığınızda sizi aşağıdaki kullanıcı formuna getireceksiniz. Temel kullanıcı bilgilerinin yanı sıra, kullanıcının gösterge tablosuna giriş yapması için bir şifre oluşturulmalıdır. Açılır kutudan seçilen kullanıcı Grubu, kullanıcıya özel izinler atayacaktır. Durum, kullanıcının giriş yapabilmesini veya kullanıcının panoya giriş yapmasını devre dışı bırakmayı seçmenizi sağlar.

İzin reddedildi

kullanıcı, panoya, kullanıcı adlarını ve şifrelerini girme dışında, yönetici ile aynı şekilde erişebilir. Daha fazla bilgi için Yönetici arayüzüne bakın .

kullanıcımız, John Doe, Ortak çalışan grubuna atandı; Tüm Katalog sayfalarına erişebileceği ve değiştirebileceği anlamına gelir. Uzantılar, Satışlar, Sistem veya Raporlara erişemez. Aşağıdaki ekran görüntüsü, Uzantılar sayfasına erişmeye çalışırken John Doe’nun neleri görüntüleyeceğini gösterir.

John Doe bu sayfaya erişime izin verilmişse, ancak değiştirmediyse, bir düzenlemeyi kaydetmeye çalıştıysa aşağıdaki uyarı mesajı görüntülenir:

“Uyarı: Kategorileri değiştirmek için izniniz yok!”

 

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz. Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?