OpenCart 3 Kullanıcı Grupları

OpenCart 3 Kullanıcı Grupları

OpenCart 3 Kullanıcı Grupları

Bir Yönetici olarak, OpenCart kullanıcı profillerinin izinlerini ve erişimini ayarlamak için Kullanıcı Grupları bölümünü kullanmanızı sağlar.

Sistem> Kullanıcılar> Kullanıcı Grupları’nı tıklatarak Kontrol Panelinizden erişebilirsiniz.

Kullanıcı Grupları bölümünde, gruplar oluşturabilir ve her bir grup tarafından hangi yönetim sayfalarının görüntülenebileceğini ve değiştirilebileceğini belirleyebilirsiniz. Erişim ve Değiştirme izinleriyle hangi sayfalara erişilebileceğini veya değiştirilebileceğini bilmeniz gerektiğini unutmayın.

Varsayılan OpenCart kurulumunuzda önceden tanımlanmış iki kullanıcı grubunuz var: Yönetici ve Gösteri. Administrator grubu tüm izinlere sahipken, Demonstration grubunun hiçbiri yoktur. Bu grupların her ikisini de silebilir ve yenilerini oluşturabilirsiniz. İzin alanlarını görmek için kullanıcı gruplarından biri için Eylem düğmesine tıklayın.

Kullanıcı Grubu Düzenle bölümü size iki ana alan sunar – Erişim İzni ve İzin Değiştirme. Sırasıyla, yönetici kullanıcı grubu tüm erişim ve değiştirme izinlerine sahiptir. Bununla birlikte, Demonstration grubuna atanan kullanıcıların herhangi bir Yönetici paneli sayfasına erişme veya bunlarda değişiklik yapma izni yoktur.

Belirli bir kullanıcı grubunun değiştirme izinlerinin olmaması gerektiğine karar verirseniz, yalnızca değiştirilmelerini engellemek istediğiniz kategorilerdeki tıklamaları kaldırın.

Örneğin, analytics / google_analytics, OpenCart Kontrol Panelinizin Kategori menüsündeki Analytics bölümüne başvurur. Aynı şey her şey için de geçerli – bunlar çevrimiçi mağazanızın Yönetici paneli sayfalarıdır ve hangi grubun sayfaların her birini görüntüleme veya değiştirme haklarına sahip olduğuna karar verebilirsiniz.

Tüm yönetim panel sayfalarını görmek ve almak için izinleri alabileceğiniz her alanda aşağı doğru kaydırın.

Yeni bir kullanıcı grubu oluşturmak için ana Kullanıcı Grupları bölümüne geri dönün ve sağ üst taraftaki Yeni Ekle düğmesine tıklayın.

Bir Kullanıcı Grup Adı atadıktan sonra, yeni bir kullanıcı grubu açarken izinleri hemen kurabileceğinizi göreceksiniz.

Kullanıcıları kullanıcı gruplarına nasıl atayacağınızı öğrenmek için daha fazla bilgi için Kullanıcılar dokümantasyon sayfasına bakın.

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz. Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?