OpenCart 3 Kategorilere Genel bakış

OpenCart 3 Kategorilere Genel bakış

OpenCart 3 Kategorilere Genel bakış

Mağazanızda ki varsayılan temanız da, ebeveyn kategoriler sayesinde, ana sayfasınızın üst menüsünde listelenen ve ürün sayfalarının hemen sol tarafında listelenen menü kategorileri oluşturabilirsiniz. Bu yaklaşım özelliği aynı zamanda kategori için de benzer ürünler isteyen müşterilerinize rehberlik etmeyede yarar. Müşteriler ürünler arasındaki bir kategori için farklı ürünlere erişiminde çıkan benzerlik ve farklılıkları analizler sonucu bulabilir ve karşılaştırabilir. Mağazanıza ürünleri eklerken, bunları sıralamak için ürün kategorisi mecburidir.

 
Yönetimden Kategori sayfasına erişmek için, Katalog düğmesinin üzerine gelin ve açılır menüde Kategori tıklayın. (Aşağıda görüldüğü gibi) Bir mağaza ürünlerinin kategori adlarının görüntülendiği bir sayfaya yönlendirilirilmiş olacaksınız.
 
 
 

Varsayılan mağazanın ürün kategorilerini siteden yer açmak için silebilirsiniz. Silmek istediğiniz kategorinin kutucuğunu işaretleyin. silinmek üzere seçilen Kategorileri kontrol ettikten sonra, sağ üst köşedeki tıklanabilir “sil” butonuna basın. Unutmayın bu işlem tek seferliktir.

Sıralama Düzeni, kategoriler ürün sayfasında üst menü ve kategori kutusunda görüntülenme sırasını gösterir. Masaüstü (Sıralama düzeni-1) Dizüstü bilgisayarlar (Sıralama düzeni-2) daha yüksek önceliğe sahip olduğundan yukarıda sıralanacaktır.

Tıklama “Eylem” altında “Düzen” kategori bilgilerini değiştirmek için bir forma yöneticisine yönlendirecektir. “Ekle” bağlantısını tıklayarak da dükkan sahibi sitesine ürünleri eklemek için izin verecektir.

Kategori oluşturma

Ürünleri eklemeden önce, ürün kategorilerini nasıl oluşturulacağını anlamak daha önemlidir. Ürün kategorisi OpenCart’ın önemli bir organizasyon özelliğidir. OpenCart bu ürün kategorilerinde çevresinde olan bir online mağazanın yapısını düzenlemektedir. Her ürün kategorisi bu kategori için mevcut tüm ürünleri görüntülemek için deposunda ki kendi alanını alır.

Yönetimden > Katalog’a gidin. Bu menüde varsayılan mağaza için ayarlanan kategorileri göreceksiniz, varsayılanı silebilir veya onları işiniz için saklayabilirsiniz. Eğer mağazanın ürünlerine yer açmak için bunları silmek isterseniz çekinmeyin

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz. Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?