OpenCart 3 Hediye Kupon Ekleme

OpenCart 3 Hediye Kupon Ekleme

OpenCart 3 Hediye Kupon Ekleme

Hediye kuponları, müşterilere e-posta yoluyla mağaza önündeki diğer müşteriler tarafından tek tek gönderilebilir. Hediye sertifikası alan müşteri, e-postada verilen kodu alışveriş sepetinde kullanabilir ve hediye çeki miktarını sipariş toplamından düşebilir. Mağazanın Hediye Kuponlarını yönetmek için Satış> Hediye Kuponları> Hediye Kuponları’na gidin.

Genel sekmesi

Yeni bir hediye çeki oluşturmak için “Ekle” yi tıklayın. Aşağıdaki bilgilere ihtiyaç duyulacaktır:

  • Kod : Hediye kuponunu kullanmak için müşterinin Alışveriş Sepeti’ne girmesi gereken kod.
  • İsim Gönderen : hediye sertifikası gönderme kişinin adı.
  • E-Mail’den : Hediye sertifikası gönderen kişinin e-postası .
  • Adı : Hediye sertifikası alan kişinin adı.
  • E-Postaya : Hediye sertifikası alan kişinin e-postası .
  • Tema : Hediye çeki e-postasının teması.
  • Mesaj : Hediye çeki e-postasına bir mesaj eklendi.
  • Tutar : Mağazada kullanılacak hediye sertifikası tutarı.
  • Durum : Hediye kuponunu etkinleştirir veya devre dışı bırakır.

Kupon geçmişi sekmesi

Kupon geçmişi sekmesi, ödeme sırasında hediye çeki kodunun kullanımını gösterir. Sipariş Numarası, Müşteri Adı, Tutarı ve Eklenen Tarih görüntülenecektir.

Kupon temaları

Kupon Temaları bölümü, e-postada görüntülenen görüntüyü temaya göre değiştirir. Mağaza cephesinde, bir kişi için kupon satın alan müşteriler, kupon için bir tema seçebilir.

Bir müşteriye hediye kuponu e-posta ile gönderme

Hediye kuponu oluşturulduktan sonra, e-postayı hediye çeki alan müşteriye göndermekle yükümlüsünüz. Müşterinin e-posta bilgilerinin Genel Sekmede doldurulduğundan emin olduktan sonra, e-postayı “İşlem” altındaki “Gönder” i tıklayarak gönderebilirsiniz. E-posta gönderildiyse, OpenCart iletiyi görüntüler: “Başarı: Hediye Çeki e-postası gönderildi!”.

Aşağıdaki ekran görüntüsü müşterinin Hediye Çeki e-postasını e-postalarında nasıl görüntüleyeceğidir:

E-postanın içeriğine Genel Sekmedeki İsim, Mesaj, Tutar alanları dahil edilmiştir. Yukarıda seçilen Doğum Günü Teması, e-postada sağ taraftaki resim tarafından gösterilir.

Mağaza cephesinde hediye çeki satın alma

Müşteriler, arkadaşları ve aileleri için hediye çeki satın alma seçeneğine sahiptir. Hesap sayfasından veya bir sayfanın altbilgisinde Ekstra> Hediye Çeki yoluyla Hesabım> Hediye Kuponuna erişerek hediye çeki satın alabilirler.

Bir müşteri hediye çeki satın almayı onayladıktan sonra, yukarıdaki alanlarda eklenen bilgiler yönetimde otomatik olarak saklanır. Bir kuponun satın alınabileceği minimum ve maksimum tutarlar, mağaza ayarları altında kontrol edilir.

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz. Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?