OpenCart 3 Eklenti Yükleme

OpenCart 3 Eklenti Yükleme

Uzantı Yükleyici

OpenCart 2, yeni bir “Eklenti Yükleyici” özelliğini tanıttı Sayesinde Uzatma Installer sadece birkaç tıklama ile zip dolu uzantıları yanı sıra tek modifikasyon dosyaları yükleyebilirsiniz. Yükleyiciyi kullanmak için FTP kimlik bilgilerinizin farkında olmanız gerekir .

FTP kimlik bilgilerinizi ayarlama

FTP kimlik bilgilerinizi ayarlamak için Sistem -> Ayarlar -> Mağaza Ayarları’na gidin.

Ardından, FTP sekmesini seçin ve FTP kimlik bilgilerinizi girin. FTP’yi Etkinleştir alanı için Evet radyo düğmesini işaretlediğinizden ve sayfanın sağ üst köşesindeki mavi renkli Kaydet düğmesine tıkladığınızdan emin olun :

Artık, Eklenti Yükleyici, FTP’nize nasıl erişeceğinizi bilecek ve uzantıları kolaylıkla yükleyebileceksiniz.

Bir uzantı yükleme

Genellikle OpenCart 2.x eklentileri, kurulum ve / veya güncelleme talimatlarını içeren bir fihristte gelir , bazen bir ” release ” ve ” .ocmod.zip ” adıyla biten bir başka zip Extension Installer, bu fermuarları tanır ve içeriklerini doğrudan mağazanızın FTP köküne yükler. Bu, ” * .ocmod.zip” biçiminde olmayan bir adla fermuar yüklemeye çalışırsanız bir hata üreteceğini söyledi .

Bir uzantıyı yüklemek için Uzantılar -> Uzantı Yükleyici’ye gidin . Ardından, mavi Yükle düğmesini tıklayın ve uzantınızın ” * .ocmod.zip” arşivine giden rotayı sağlayın .

Yüklemekte olduğunuz uzantı, geçerli konumda zaten varolan adlara sahip dosyalar içeriyorsa, bunun hakkında ” Üzerine yazılacak dosyalar ” kutusunda bir uyarı alacaksınız Bu, uzantının sitenizde zaten bulunan dosyaların üzerine yazmak üzere olduğu anlamına gelir. Burada, listelenen dosyaların tümünü inceleyebilir ve OpenCart temel dosyalarının üzerine yazılmayacağından emin olabilirsiniz veya doğrudan uzantının geliştiricisiyle iletişim kurabilirsiniz. Devam etmenin güvenli olduğundan emin olduktan sonra mavi Devam düğmesini tıklayın. Başarı konusunda, yeşil bir ” Başarı: Uzantınızı yüklediniz! ” Mesajını almalısınız .

Tek bir değişiklik dosyası yükleniyor

Tek .xml değişiklik dosyaları yüklemek, sıkıştırılmış uzantıların yüklenmesi kadar kolaydır. Fark, yalnızca Yükleyiciyesağlayacağınız rotadadır . Değişiklik dosyalarının adları , Yükleyici aracılığıyla yüklendiğinde ” .ocmod.xml ” ile bitmelidir .

Kurulum hataları ve Temizle düğmesi

Zaman zaman, bir hata, Yükleyiciyi bir uzantı veya değişiklik dosyasını tamamen yüklemesini engelleyebilir ve yükleme işlemini yarıda kesmesine neden olabilir. Bu olursa, İlerleme alanındaki dolgu rengi kırmızı olur ve çubuğu doldurmayı durduracaktır. Hemen altında, bir tür hata alacaksınız. Örnek:

Bu olduğunda, hata oluşmadan önce yüklenmiş olan dosyaların silinmesi gerekir. OpenCart bunun için kırmızı Clear düğmesine sahiptir. Bunu yapmayı unutmuş olsaydınız, ayrıca her zaman Uzantı Yükleyicinize eriştiğinizde sayfanın üstünde bir uyarı alırsınız .

Temizle düğmesini tıkladığınızda, uyarı aşağıdaki ” Başarı ” iletisiyle değiştirilmelidir:

Bir uzantıyı veya bir değişiklik dosyasını yüklemeden önce tüm geçici dosyaların temizlendiğinden emin olmalısınız, çünkü en azından sunucuda yer kaplayacaklardır.

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz. Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?