OpenCart 2.x.x 3.0.x Güncelleme Nasıl Yapılır?

OpenCart 2.x.x 3.0.x Güncelleme Nasıl Yapılır?

OpenCart Güncelleniyor

OpenCart periyodik olarak kendi yeni sürümleri ile güncellenir. Hata düzeltmelerinden ve yeni özelliklerden yararlanmak için web sitenizi her yeni sürümle güncellemek iyi bir fikirdir. Her defasında yeni bir versiyon ortaya çıktığında siteyi güncellemesi zor görünebilir. Ancak uzun çabaya değer. OpenCart çekirdeğinizi modifiye etmeyen kaliteli temaları ve modülleri kullanmak veya vQmod kullanmak gibi yükseltmelerin beklemesinin yararları vardır.

Bu kılavuz, OpenCart 2.x.x OpenCart 3’ün en son sürümüne nasıl yükseltileceğini açıklayacaktır. 1.5.4’ten önceki sürümler artık mevcut olmadıkları için dahil edilmeyecektir.

Yeni Sürümün Gereksinimlerini Kontrol Etme

Eski bir sürümü olan bir e-ticaret sitesinin en yeni sürüme geçip geçemeyeceğini görmek için web sunucunuzun temel teknik gereksinimleri karşılaması gerekir. En son OpenCart, 3.0.x sürümü için en yeni teknik gereksinimleri bakın.

OpenCart 3.0.x Sistem Gereksinimleri

Web Sunucusu
PHP 5.4+
Veritabanı (MySQLi önerdi)
Gerekli PHP kütüphaneleri / modülleri
Posta
zlib
GD Kütüphanesi
Mcrypt
Mbstrings
Xml
Yukarıdaki PHP uzantıları hemen hemen tüm barındırma sağlayıcıları tarafından kullanılabilir olmalı, yükleme işlemi sırasında tümünün etkin olduğunu test edecek. Eksik ise hosting sağlayıcınıza başvurmalısınız.OpenCart 2.x.x

OpenCart 2.x.x Den 3.0.x Güncelleme

OpenCart’ın en son sürümünü indirin ve mevcut dosyalarınızın üzerine tüm yeni dosyaları yükleyin.
1.Yedekleme ve tüm 2.x.x görüntüleme dosyalarını kaldırın. OpenCart 3 TPL formatını değiştirmek için TWIG kullanmaya başladığı için.
2.En son sürüme yükseltmeden önce, mevcut uzantıların (mağazanızda) en son sürümle uyumluluğunu kontrol etmelisiniz. Yükseltmeden önce lütfen soruşturma için geliştiriciyle iletişime geçin.
3.Sadece uzantılar değil, OpenCart 2’deki tüm temalar OpenCart 3’te kullanılamaz. Mağaza temanızı varsayılan temaya ayarlamalısınız ve önce tüm uzantıları devre dışı bırakmalısınız.
OpenCart Yükseltme Komut Dosyasını Görmelisiniz.
OpenCart yükleme sayfasını görüyorsanız, bu, config.php dosyalarınızın üzerine yazdığınız anlamına gelir. Onları önce yedeklemenizden geri yükleyin. Sonra tekrar deneyin.
Yükselt’e tıklayın, birkaç saniye sonra yükseltme başarılı sayfasını görmelisiniz.

Sitenizdeki Çerezleri Temizleme

Sitenizin yönetici paneline gidin ve tarayıcı önbelleğinizi yenilemek için Ctrl + F5 veya Ctrl + ÜstShift + R tuşlarına birkaç kez basın. Bu, stil sayfası değişikliklerinden dolayı kaydırılmış öğeleri engeller. Sitenize ana yönetici olarak giriş yapın.
Yönetici-> Kullanıcı-> Kullanıcı Grupları ve Üst Yönetici Stili grubunu düzenleyin. Tüm kutuları işaretleyin.
Bu, tüm yeni dosyalar için izinleriniz olmasını sağlayacaktır.
Yönetici-> Eklentiler-> Uzantılar-> Tema etkin ve varsayılan temayı tekrar kaydeder.
Yönetici- >Sistem Ayarları
Boş alanları güncelleyin ve kaydet’e tıklayın.
Yeni bir alan görmüyorsanız, veritabanını yeni alan adlarıyla güncellemek için yine de kaydedin.
Hangi sürüme yükseltilip yükseltilmediğinize bağlı olarak yapılması gerekebilecek diğer düzeltmelerde bulunuyor. Bunlar, hangi sürüme eklendiklerine göre ayrılırlar. Yani şu anda bu sürümde değilseniz, değişiklik yapmanız gerekebilir.
Tarayıcı önbelleğini yenilemek için mağaza önünü yükleyin ve tekrar CTRL + F5 tuşlarına basın. Bu, stil sayfası nedeniyle garip kaydırılmış öğeleri engeller. (Eğer 8. adımı atlarsanız, hata mesajını alacaksınız.)

 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?