Mozilla Firefox Yeni Bir Güncellemeye El Atıyor!

Mozilla

Mozilla Firefox’ta bir belirsiz ama giderek daha önemli bir tarayıcı gizlilik özelliği büyük bir tanıtım yapıyor.
Mozilla geliştiricileri, çarşamba günü Firefox Nightly test sürümüne yönelik bir güncellemeyi kabul etti. gaminator bónusz kódok 2021 Bu, güncelleme daha çok koruma hakkında oldu.
İzleme koruması, web sitesi yayıncılarının ve reklamverenlerin çevrimiçi davranışınızı izleyen yazılımları çalıştırmasını engelleyen bir özellik oluşturuldu. Bu, reklamları belirli kişilere hedeflemek için yararlı ancak, gizliliği sağlayabilecek kadar değil. angol fogadóiroda

Daha Önce Planlanlımıydı?

Özellik daha önce planlanmasına rağmen ertelendi, ancak şimdi doğrudan güncellenerek erişilebilir.
Tarayıcının sağ üstündeki menülerde gelişmeler oldu. Ve bir kez etkinleştirildiğinde, Firefox, izleme çubuğunu site çubuğunun sol tarafındaki bir bilgi simgesine tıklayarak önceki ya hep ya hiç olmayan yaklaşımı kullanarak siteye göre engellemenize izin verir.
İzleme koruma değişikliği, Eylül ayının sonuna kadar ana Mozilla Firefox’a ulaşacak şekilde ayarlandı.
Bu, geliştiricilerin çalıştırmasını istedikleri web sitesi programlama kodunu göz ardı etmek anlamına gelse bile, sizin adınıza daha iddialı hale gelen tarayıcıların yeni bir örneğidir. Mozilla, Firefox’un eski lideri Brendan Eich’in rakibi varsayılan olarak tüm izleyicileri engelleyen rakip bir tarayıcı olan Brave’a kadar gitmiyor. szlovák fogadóiroda
Girişkenliğin diğer örnekleri Google Chrome’un kısmi reklam engellemesi ve Safari’nin bazı seçici engellemeyle akıllı izleme
korumasının geldiğinden Firfox’a böyle bir güncelleme geldi.Mozilla

Reklam İşletmeleri İçin Büyük Sorun

Bir işletme web sitelerinin gelir elde etmesini zorlaştırıyor. Ancak, reklamların web sitelerini yavaşlattığı ve değerli pil ömrünü kestiği bir dönemde ve Facebook çok fazla kişisel bilgi toplama ve paylaşma konusunda incelemeye alındığında, tarayıcıların bize daha fazla öncelik vermesi sürpriz değildir. Bu güncellemenin asıl amacı girdiğimiz tüm sitelerde paylaşılan reklamların engellenmesidir.

Özellikler

Tüm web sitelerinde reklam engelleme seçeneği sunuldu.
Google Chrome ve Apple Safari’nin halihazırda yaptığı videoların otomatik olarak oynatılmasını engelleme seçeneği de FirFox’a eklendi.
Bazen bir web sitesini ziyaret ettiğiniz, daha sonra farklı bir web sitesinde bir reklam gördükten sonra yada aynı reklamı web’de takip ettiğinizde virüs bulaşabiliyor ve bu konuların olmaması için otomatik reklam engelleyici yerleştirildi.
Kontrol panelinde reklam engelleyici eklendi.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?