Mozilla FireFox Sanal Gözlükler İçin Geliştirilmiş Tarayıcı Çıkarıyor!

Görsel Firefox

Salı günü Mozilla şirketi, özellikle sanal gerçeklik gözlükleri için tasarlanmış bir tarayıcı olan Firefox Reality planlarını açıkladı. Tarayıcı, Mozilla’nın mevcut Firefox tarayıcısının daha güzel görünüşe sahip olacak. Özellikle de vurgulanan asıl şey Firefox Quantum teknolojisinin sağlam performansını deneysel Web motoru olan Servo ile birleştirmesidir. Servo şirketinin web motorunu kullanarak Mozilla, daha açık teknoloji görmek ve etkileşimde bulunmak için tamamen yeni tasarımlar ve teknolojiler denemeyi planlıyor.
“Web’in geleceğinin sanal ve artırılmış gerçeklikle sıkı bir şekilde iç-içe olacağına ve geleceğin tarayıcılar aracılığıyla yaşayacağına inanıyoruz,” diye yazdı, çevrimiçi teknolojide yeni çıkan teknolojilerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Sean White oldu. Sanal gerçeklik gözlükleri, kendi Web tarayıcısına ihtiyaç duyuyor çünkü tarayıcılar şu anda 2D için tasarlanmıştı.Mozilla

Yeni Özellikler Neler?

Linux Insider’a yaptığı açıklamada, “Mozilla gibi çözümler yaygınlaştıkça, Web üzerinde 3D bilgi sunmak ve tüketmek için yeni olanaklar açacaklar. Firefox geliştiricileri tarayıcıya responsive görünüş ve 3D hareketli arka plan tasarlamayı düşünüyorlar. Diğer tarayıcılardan farklı olarak gelişim sürecini daha kısa yapıyor. Projeni kısa zamanda yapmayı ise kendilerine iş olarak biliyorlar. Çünkü, sanal gerçeklik gözlüğü kullanan insanların sayı gittikçe artıyor ve tarayıcı gelirse artık Mozilla şirketi eski kullanıcılarının sayından daha fazlasına ulaşacak ve bir kaç ay gündemde kalacaktır.
Linux Insider’a verilen açıklamada , “Tüm içeriğe erişmek için bir tarayıcı her zaman gerekiyor. Hem genişletilmiş hem de karma gerçekler için ideal, hem içerik hem de içerikte geniş ve çeşitli içerikler için idealdir ve kullanıcılar yüklemeleri gereken daha fazla uygulamayı ilgisiz kılacaktır.”

Gizlilik

Gündemde olan Mack Zuckberg şu anda gizlilik konusunda en üst sıra haberlerde ve davası hayla soruşturuluyor. Bunları gören Mozilla şirketi gizlilikte daha güvenli arama özelliklerine sahip tarayıcının test sürecini görüntülüyor.

Arama

Firefox tarayıcısından daha farklı olarak hızlı arama özelliğini bulunacak. Ancak bu özelliğin ilk Firefox’a gelmesi bekleniliyor. Daha kaliteli aramalar için veritabanlarını tüm dünya üzerinde olacağını söyledi ve açıkların olmaması için elimizden geleni yapıyoruz söylendi.
Şu anda sadece tarayıcı hakkında bilgiler bulunuyor ancak tarayıcı hakkında hiç bir fotoğraf sızdırılmamıştır. Bu da çalışanlarının güvenli olduğunu gösteriyor.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?