Mobil Uyumlu Ve Mobil Cihazlar İçin Optimize Edilmiş Sitelerin Farkı Nedir?

Mobil Uyumlu Ve Mobil Cihazlar İçin Optimize Edilmiş Sitelerin Farkı Nedir?

Uyumlu Ve Optimizasyonlu Nedir?

Mobil uyumlu web sitesi ve mobil cihazlar için optimize edilmiş bir web sitesi arasındaki fark, bir karışıklık kaynağı olmaya devam ediyor. Kısa zaman önce Google’da yapılan araştırmaya göre, internet üzerinden alışveriş yapan insanların çoğu mobil cihazlarla satın alıyor. Bu da o demek oluyor ki, mobil uyumlu değil de mobil cihazlar için optimize edilmiş siteleri kullanıyorlar.

Başka bir deyişle, optimize edilmemiş bir web sitesinin deneyimi, tüketici markasının rezervasyonunu ve genel algısını beğenme olasılığını olumsuz yönde etkileyebilir. Örnek olarak otel siteleri gösterebiliriz. Pek çok otel sahibi bu sonucun farkındadır ancak hala mobil cihazlar için optimize edilmiş bir otel web sitesinin özelliklerini mobil uyumlu web sitelerin özellikleri arasında kalmaktadırlar.

Mobil Uyumlu Site Nedir?

Mobil uyumlu bir web sitesi, Flash içermeyen HTML tabanlı bir web sitesidir. Bir web sitesinin akıllı telefon veya tablette görüntülenebilir olduğu, ancak bu cihazlar için optimize edilmediği anlamına gelir. Bu web siteleri, daha büyük ekranlar ve bir fare kullanarak navigasyon ile bilgisayarlarda ve dizüstü bilgisayarlar web tarayıcıları için tasarlanmıştır.

Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde mobil uyumlu siteye göz atmaya çalıştığınızda bu web siteleriyle ilgili birkaç şey fark edeceksiniz ; sola, sağa, yukarı veya aşağı kaydırmanız ve sitenin nasıl çalıştığını anlamanız, medyanın daha yavaş yüklenebilmesi, metnin küçültülmesi özellikleri bulunmuyor. Tabi ki, profesyonel şirket ve firma tarafından yapılan mobil uyumlu sitelerin bazılarında bulunuyor. Genellikle mobil uyumlu web sitelerinde özellikler bulunmadığından içeriği okumak için yakınlaştırmak zorundasınız ve bağlantıları parmak ucunuzla tıklamaya çalışsanız da tıklamak oldukça zor ve bağlantı linkleri küçüktür.Mobil Cihazlar

Web sitenizi mobil cihazlar için optimize etmek için hiçbir şey yapmadıysanız, muhtemelen varsayılan olarak uyumludur. Ziyaretçilerin sitenizi oldukça hızlı bir şekilde terk etmesinin de asıl nedenlerinden biridir. Çünkü, web site hakkında detaylı bilgi bilmeyen ziyaretçiler veya kullanıcılar web sitede bulunmayan özelliklerden ve yavaş çalışmasından sıkılıyorlar ve siteyi terk ediyorlar.

Özellikler

Responsive(Sade metal görünüşü) sahip olabilirsiniz.
Haraketli menü tasarlayabilirsiniz.
Grafiksel araçlarınız bulunmaktadır.
Yazıları ve bağlantıları daha büyük şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Mobil Cihazlar İçin Optimize Edilmiş Site Nedir?

Mobil cihazlar için optimize edilmiş bir web sitesi, bir akıllı telefon veya tablet için özel olarak tasarlanmış bir masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayar için tasarlama yapılmayan bir web sitesidir. Mobil cihazlar için optimize edilmiş bir web sitesi, bir kişinin içeriği okumayı zorladığı ve yakınlaştırmasını gerektirmez. Mobil cihazlar için optimize edilmiş bir sitede, navigasyon verimlilik için üretilmiştir, görüntüler ve ortamlar hızlı yükleme için optimize edilmiştir ve içerik maksimum görüntülenme için kısadır. can you give injectable ivermectin orally to pigs Ek olarak, yalnızca mobil işlevler, aramak için tıkla, e-postaya ve harita işlevine sahiptir.

Örnek olarak yine otel web sitelerini gösterebiliriz. Otelinizin web sitesi mobil cihazlar için optimize edilmişse, yalnızca uyumlu bir web sitesinin deneyimi ile karşılaştırıldığında gezinmek ve kullanmaktan daha kolay olduğu için değil, aynı zamanda daha az seo artımı, daha yüksek etkileşim düzeyleri ve daha iyi dönüşümler göreceğinizden de bileceksiniz.
Seo’yu düzeltmeye yardımcı olmak için, ikisi arasındaki temel farklılıkları gösteren ve mobil cihazlar için optimize edilmiş bir otel web sitesine sahip olmanın önemini gösterebiliriz. medicina para piojos ivexterm

Özellikler

Belirli ve pekte iyi olmayan görüntüye sahip olur. Çünkü, ana plan optimizasyon olarak belirtilmiştir.
Grafiksel ve önemli araçlar bulunmamaktadır. where can i find ivermectin tablets
Yazıları yakınlaştıramazsınız.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?