Mobil Programlama

mobile app programming language

Mobil Programlama

Bu makalemde mobil programlama öğrenmenin bize sağlayacağı avantajlardan bahsedeceğim. Günümüz teknolojisi ile bilgisayarların yerini mobil cihazlar almaya başladı. Kolay taşınabilmesi, bilgisayarların görevlerini yapabilmesi ve pratik olması bu durumda en büyük etken oldu. Bilgisayarlarda olduğu gibi telefonlarda da kullandığımız bir takım yazılımlar, programlar ve oyunlar var.

Peki bu uygulamalar nasıl yazılıyor? ivermectin for caged birds Mobil programlama yapabilmek için hangi dil bilmeliyiz?

Mobil Programlama yapabilmek için genellikle C#, Java ve Swift dillerini bilmeniz gerekiyor. Bu dilleri öğrenmeden önce İngilizce öğrenmenizi tavsiye ederim. Türkçe kaynak yetersizliği, kullanılan IDE’lerin İngilizce olması ve kullanılan terimlerin yabancı olması İngilizce öğrenmeyi zorunlu hale getiriyor.

ANDOİD PROGRAMLAMA

En yaygın işletim sistemlerinden birisi olan Andoid işletim sistemi için bir program veya oyun yazacaksanız “Java” programlama dilini öğrenmeniz gerekir. Java programlama dili ile Andoid Stüdyo üzerinden mobil uygulama veya oyun yazabilirsiniz.

IOS PROGRAMLAMA

En az android kadar hatta belki daha fazla kullanılan işletim sistemi olan IOS’ta programlama yapabilmek için  ise Swift diline hakim olmak gerekiyor. IOS’ta ise “Xcode” isinli IDE kullanılıyor. Andoid programlama yani Java dilini bilen birisi kolay bir şekilde biraz gayret ile IOS programlama da öğrenebilir.

Andoid işletim sistemi için yazdığınız uygulamaya reklam ekledikten sonra Google Play Store koyarak uygulamanızdan gelir elde edebilirsiniz.

Yayıncı hesabı açma bedeli: 25$

Aynı şekilde IOS işletim sistemi için yazdığınız uygulamaya reklam ekleyerek Apple’ın uygulama mağazası olan AppStore koyarak uygulama ve oyunlarınızdan gelir elde edebilirsiniz.

Yayıncı hesabı açma bedeli: 99$

Eğer herhangi bir platformda uygulama geliştirecek olursanız telif hakkı, özel hayatın gizliliği, çıplaklık veya şiddet içerikli olmamasına özen gösterin.Aksi halde yayıncı hesabınız geçici veya kalıcı olarak banlanabilir veya reklam gösteriminiz askıya alınabilir.

Bana kalırsa mobil cihazları programlamayı yani yazılımı öğrenin çünkü eskisine oranla mobil cihaz kullanımı katlanarak artıyor. can ivermectin be used on goats? Bunun yanı sıra birçok yazılım/teknoloji şirketi mobil programlama bilen Java C# ve Swift dillerine iyi derece de hakim kişiler arıyor.Eğer mobil programlamayı bilmiyorsanız vakit kaybetmeden öğrenmeye başlayın. quais os efeitos colaterais ivermectina Biliyorsanız ise bir kahve alıp kodlamaya başlayın. Kahveniz koda dönüşsün 🙂

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?