Marka Konumlandırmanın Riskleri

marka 1

Firmalar marka değerini arttırmak, hedef kitlesinin gözünde daha farklı konuma sahip olmak ve kitle kazanmak için sürekli çalışmalar yapmaktadır.

Bu çalışmaların sonucunda dünyanın en değerli şirketlerinin sahip olduğu karizmaya da sahip olabilirsiniz ya da tam aksine alay konusu haline gelebilirsiniz. Bir marka atacağı her adımın imajına ve  geleceğine etkisi olduğunun bilinci ile hareket etmek zorundadır. Bu zorunluluk firmalara her zaman değer kazandırır.

Karizmanızı Farklı Açılardan Destekleyin

Günümüzde niş bir sektör bulmak neredeyse imkansız. Özellikle globalleşme ile birlikte her ürün ya da meta kısa sürede dünyanın her noktasına ulaşabiliyor. Bu durum markaların karizmasına oldukça zarar veriyor. Dünya starları ile lise öğrencileri aynı telefonu kullanabiliyor. Bunun bir markaya zarar vermesi oldukça doğalken başarılı projeler ile insanlar bu durumu değil başka değerleri düşünüyor. Bir markanın insana kattığı değer her zaman karizma olmayabilir. Herkesin her şeye ulaşabildiği dünyada ürün üzerinden karizma sağlamak yanlış olacaktır. Şirketinizin duruşu, değerleri, kampanyaları da karizmanızda çok etkilidir. Bu nedenle imajınızı doğru şekillendirmeli ve bu yönde hareket etmelisiniz. استراتيجية روليت

Reklamızını Siz Konumlandırmayın

Başarılı bir reklam kampanyası yaptınız, viral içerikler ürettiğiniz ama çok sabırsızsınız. Bu noktada hata yapabilirsiniz. Kampanyanızın ne kadar başarılı olduğunu siz değil hedef kitleniz ifade etmeli. Viral içeriklerinizi sizin paylaşmamanız gerekir. بلاك جاك كازينو Kullanıcılar arasında paylaşılan ve yayılan bir içerik viraldir ve değeri vardır. Siz viral bir videonuzu kendi platformlarınızda paylaşarak içeriğin değerini azaltırsınız. Viral etkisini kaybeden içerik sizin sıradan bir reklam kampanyanıza dönüşür ve çöp olur. Bu nedenle reklamlarınızı hedef kitlenizin konumlandırması önemlidir.

Hedef kitlenize uygun olmayan bir kampanya düzenlediğinizde bu kampanyayı zorla kitlenize sevdirmeye çalışmanız da hatalı bir davranıştır. Analizlerinizin yanlış ve kampanyanızın kitlenize uygun olmadığını kabul etmeniz her zaman daha doğru olacaktır. Zorla güzellik olmaz anlayışının yanında zorla kampanya sevilmez anlayışına sahip olmalısınız. كازينو دوت كوم Kampanyanız farklı bir kitlede başarılı olacaksa odağınızı o kitleye çevirmeli ya da kitlenizin tepkisini çekiyorsa kampanyayı kaldırmalısınız. Özellikle kendisini bir cinsiyete yönelten markaların cinsiyetçi kampanyaları çok büyük tepkiler toplamaktadır. Bu tarz büyük riskleri marka konumlandırma projelerinde almamanız önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?