Mailing ile Sonuç Almak İçin Yapmanız Gerekenler

mail

Mailing için günlük mail gönderim sayılarına bakıldığında etkili bir sonuç almak için benim mailim neden okunmalı? diye sorulması gerekiyor.

Bu soru mailing çalışmalarınızın etkili ve geri dönüşü yüksek olmasını sağlamanın ilk adımı olacağından doğru bir şekilde cevap bulması da önem taşıyor.

İçerik Konusunda Kusursuz Olun

Mailing için hazırlanan maillerin her açıdan eksiksiz olması önemlidir. Binlerce mailin arasında dikkat çekmek zaten oldukça zorluyken ufak bir hatayla sonsuza dek spam/istenmeyen klasöründe kalmak aksine çok kolaydır. Bu yüzden mailing çalışmalarını farklı formatlarda test etmeli, mobil cihazlarda denemeli ve en uygun şekilde göndermelisiniz. Maillerinizi başlık, içerik ve tasarım olarak etkileyici bir hale getirdikten sonra doğru zamanda göndererek etkili bir geri dönüş alabilirsiniz.

Doğru Zamanı Bulun

Mailing çalışmaları her gün gönderilen 100 milyarı aşkın mail arasında dikkat çekmek zorundadır. İçerik için elinizden geleni yaptıktan sonra doğru zamanı keşfetmeniz gerekir. Mail için en uygun zaman hedef kitleye göre farklılık gösterse de bir yol bulmak için yola çıkmak önemlidir. Hafta içi gönderilen mailler hafta sonu atılan maillere göre daha dikkat çekicidir. Ayrıca mesai saatlerinden sonra gönderilen maillerin şansı diğerlerine göre daha yüksektir.

Mailinizin Açılmasını Sağlayın

Mailing çalışmalarının başarılı olmasının temelinde mail konusunun ne kadar dikkat çekici olduğu yatar. Eğer insanları merakını cezbeden bir mail başlığınız olursa geri dönüşlerinizin yükseleceğinden emin olabilirsiniz. Toplu e-posta gönderim çalışmalarında başarılı olan maillerin bile açılma oranları %25 civarındadır. Bu açıdan bakıldığında doğru başlık seçimi sizin etkili bir kampanya yürütmenizi sağlayabilir.

İşin Uzmanı ile Çalışın

Her işi o işin uzmanının yapması fikri oldukça doğrudur ancak bu fikir pratikte pek uygulanmamaktadır. Mailing çalışmalarından elde edilen sonuçlara bakıldığında %0.01 ila %4300 aralığında geri dönüş elde edildiğini görmek mümkündür. Çalışmanın başarısında marka, ürün veya hizmetin önemi yüksektir ama yapılan çalışmanın kitleye uyumlu olması da başarı için aranan özellikler arasındadır. Bu neden bütçe ve zaman ayıracağınız bu çalışmalardan etkili sonuç almak için projelerinizde işi bilen insanlarla çalışmaya özen gösterin.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?