Mailing Hakkında Merak Edilenler

mailing 1

Dijital pazarlamanın etkili ancak çok dikkatli olunması gereken uygulamalarından birisi olan mailing aslında toplu e-mail gönderimi anlamına gelmektedir.

Bu uygulama genellikle e-ticaret siteleri tarafından kampanya duyuruları amacıyla tercih edilse de içerik siteleri de kullanıcılarına mailing yoluyla gündeme dair içeriklerini paylaşma fırsatı elde etmektedir. ivermectina 6mg 4 comprimidos vitamedic bula Bu yöntem için hazırlanan özel yazılımlarla birlikte sistem tarafından seçilen belirli kişilere e-posta göndermek mümkündür. Bu sayede kişilerin ilgi alanlarına göre pazarlama yapmak mümkündür.

Mailing Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mailing etkili kullanıldığında çok ciddi geri dönüşler almanızı sağlayan bir pazarlama yöntemidir. Özellikle web sitesi içerisinde kullanıcıları kendi isteği ile mail almaya yönlendirmek etkinin artmasını sağlar. Bu yüzden mail gönderim kampanyası yapmak isteyenler öncelikle web sitelerinde kullanıcıları mailing servisine kaydolmak için “call to action” butonları ya da göstergeleri ile yönlendirildikleri takdirde gelen maillere dikkat göstereceklerdir. Aksi takdirde yapılan çalışmalardan giden mailler bir süre sonra spam klasöründe yer alan binlerce mailin arasında yitip gidecek ve gereksiz bir maliyete dönüşecektir.

Mailing hazırlama aşamasında hangi kullanıcıya ne gönderileceğine dikkatli karar verilmesi gerekir. Özellikle e-ticaret sitelerin kullanıcıların hangi ürünleri incelediği, alışveriş eğilimlerinin ne yönde olduğu önemlidir. ivermectin guinea pig pyralysis Bu analizleri dikkatli yapabilen otomatik bir yazılım çok ciddi geri dönüşlere almanızı ve satış rakamlarınızı yükseltmenizi sağlar. Kullanıcıların daha önce incelediği ürünlerle ilgili kampanyalar olduğunda otomatik olarak mail gönderen sistemler e-ticarette önemlidir. Ayrıca bir önceki alışverişleri odak alan mailing çalışmaları özellikle dikey e-ticaret sistemleri için büyük faydalar sağlamaktadır.

Dikkat Çekici Olun, Spam’e Düşmeyin

E-posta gönderimlerinin en büyük handikapı firmaların spam klasörüne düşmeleridir. Bunun önüne geçmek için yapılması gerekenler arasında güvenilir bir mail sağlayıcısı ile çalışmak yer alır. Güvenilir bir sağlayıcı ile çalışan firmaların mailleri ilk etapta doğrudan spam klasörüne düşmez. Bu mailler ancak kullanıcılar tarafından spam olarak belirlenirse spam/istenmeyen klasörüne düşebilir. Kullanıcıların spam olarak işaretlemesinin önüne geçmek için yapılması gereken şey ise özgün, dikkat çekici ve işe yarar mailler göndermektir. ivermectina garrapatas Tacize varan, içeriği olmayan sadece alışverişe davet eden mailler genellikle istenmeyen olarak işaretlenmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?