MacBook Pro 2018 Aşırı Isınıyor Mu?

MacBook Pro 2018 Aşırı Isınıyor Mu?

MacBook Pro 2018 Hakkında

Apple’ın en iyi 15 inçlik MacBook Pro 2018 modeli güçlü 6 çekirdekli Intel Core i9 işlemciyle birlikte geliyor ancak bir YouTube yorumcusu, cihazın çok ısındığında CPU’nun performansını aşırı derecede kısaltmasını önerdi.

Termal daraltma oldukça yaygın bir uygulamadır . çok ısındığında bileşenlerin performansını kısıtlar ve cihazı hasara karşı korur. Bir işlemci gibi daha zor bir bileşen, ne kadar fazla ısı üretir.

YouTube incelemesi Dave Lee, MacBook Pro 2015 Core i9 sürümünün çok hızlı ısındığını ve bu sayede işlemcinin saat hızını düşürdüğünü ve düşürdüğünü iddia ettiği bir video yayınladı (aşağıda görebilirsiniz). Saat hızı ne kadar düşük olursa, işlemci yavaş çalışır. Genellikle MacBook Pro’lar Intel şirketinin yeni ürünlerini kullanıyor. Bu duruma benzer olan MacBook Pro 2018 o zaman i9 barındıracak.

Yavaş Ve İstikrarlı

Daha önce de belirttiğimiz gibi, termal daraltma yaygın bir uygulamadır. Ancak Lee’nin bu kadar kısa bir süre içinde başladığı endişesiyle başlamış endişeyle bitmişti. Adobe Premiere’de bir kaç saniyelik video düzenleme yapıldığı iddia ediliyor ve bu da çekişmenin Core i9 yongasını 2.2GHz’e indirdiğini, 2,9GHz taban saatinin altında olan işlemci normalde çalışmalıdır. Intel Core i9 şu anda piyasa da en az kullanılan işlemci oldu. Çünkü, Intel şirketi daha önce i7 çıkarmıştı. i7 üzerinde de birkaç sorunlar oldu. Bu sorunlar hızlı ısınma, sürücü güncellemesi ve diğer sürücü güncellemesinin gelmemesi olmuştu. O yüzden kullanıcılar Intel Core i9’a geçiş yapmak istemiyordu.

Bu, daha pahalı Core i9 sürümünden aldığınız performans yükseltmesinin, Lee’nin Turbo Boost özelliği ile 3,1 GHz’lik ortalama saat hızlarını yönetebileceği Intel Core i7 sürümüyle karşılaştırıldığında sınırlı olduğu anlamına geliyor.

Lee ayrıca i9 MacBook Pro’yu bir dondurucuda çalıştırıyor. Ve daha soğuk bir ortamda dizüstü bilgisayar daha hızlı bir performans sergiliyor. Aynı zamanda videonun montajının 40 dakikadan 27 dakikaya düşmesine neden oluyor. Lee’nin belirttiği gibi bu, notebook ince ve hafif şelilde tasarlanacak. Bileşenlerini serin tutmak için tasarlanan MacBook Pro içindeki termal çözümün çok iyi bir iş çıkaracağı söyleniyor. Ancak bazı forumlarda ve dış ülke sitelerinde ucuza kaçtıkları söyleniyor. Bu şekilde ise çok fazla ısınacağı söyleniyor.

Tabii ki, bu tek bir uygulama ve karşılaştırma testi kullanarak yalnızca bir kişinin bulgularıdır. MacBook Pro 2018 hakkında yakında detaylı bilgi ve sıcaklık konusunda da detaylı bilgi vereceğiz.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?