Laravel Framework Neden En İyi Framework

laravel vs codeigniter vs symfony

Laravel Framework Neden En İyi Framework

Günümüzün iş merkezli dünyasında, mevcut birçok seçenekten işletmeniz için doğru PHP web geliştirme framework’ünü seçmek zorlu bir görevdir.

Tablonun en önde gelen ismini tartışırken, Laravel kesinlikle CakePHP, CodeIgniter, Symfony, Zend ve Yii’yi içeren diğer popüler framework’leri aşarak listenin ilk sırasını alır.

İnanılmaz özellikleri, büyük popülariteye neden oldu, bu nedenle işletmeler engellenmeden büyümeyi tercih ediyor. Laravel ile PHP geliştirme, güçlü bir komut satırı arabirimi, ölçeklenebilir ve kullanımı kolay bir davranış ve belirli bir amaca hizmet etmek üzere tasarlanmış pek çok eklenti aracılığıyla bir esinti yaratır

Geliştiricilerin Laravel’i seçmesinin nedenlerinden bazılarını gözden geçireceğiz.

Nesneye yönelik kütüphaneler

Kimlik doğrulama kütüphanesi, şifre sıfırlama, etkin kullanıcıları kontrol etme, Bcrypt karma işlemi, şifreleme ve CSRF (siteler arası istek sahteciliği) koruması gibi muazzam özellikler ile doldurulmuş önceden yüklenmiş bir kütüphaneyi iyi bilinen ve uygulanması kolaydır.

Geliştiricilerin, yetkilendirme mantığını düzenlemek ve kaynaklara erişimi denetlemek için Laravel framework’ünü kullanmaları kolaydır.

MVC desteği

Laravel’in Symfony gibi MVC mimarisi, dilin mantığını ve sunumunu net bir şekilde görmenizi sağlar.

Ayrıca, tasarımın performansını geliştirmeye yardımcı olur, daha iyi dokümantasyon sağlar ve çok yönlü dahili işlevleri yerine getirir.

MVC, Laravel’e göre çalışmak için basit bir süreç kullanmaktadır. Başlangıçta, bir kullanıcı isteği gönderilir ve uygun bir Laravel denetleyicisine yönlendirilir.

Ardından, veri modeli ile etkileşim kurar ve denetleyicinin sonuçlar görünümünü çağırmasına izin verilir. Nihai görünümü kullanıcının tarayıcısında görüntüleyebilirsiniz.

Laravel Framework

Veritabanı taşıma

Veritabanını senkronize tutmak, geliştiriciler için zor bir iştir ancak Laravel Framework veritabanı göçüyle kusursuz olur. Tüm veritabanını tohumlarda ve göçte tuttuğunuzda, istediğiniz herhangi bir diğer geliştirme platformunda değişiklikleri taşımak kolaydır.

Güvenlik

Hangi platform veya framework kullanılıyor olursa olsun, güvenli olmalıdır. Laravel, tuzlu ve hasholu şifre vasıtasıyla güvenliği en üst seviyede tutar. Bu, şifrenin hiçbir zaman düz metin olarak veritabanına kaydedilmediği anlamına gelir.

Bcrypt karma algoritması, şifreli parolalar üretmek için can sıkıcı bir rol oynamaktadır. Laravel, paralel olarak çalışan, enjeksiyon saldırılarını düşünülemez hale getirmek için hazırlanan SQL ifadelerini de kullanıyor.

Laravel, kullanıcının <script> etiketinin eklenmesini önlemek için kullanıcı girdiden kaçmak isterseniz tercih edilen bir seçenektir.

Otomatik paket keşfi

Laravel 5.5’in otomatik paket bulma özelliği, paketleri otomatik olarak yüklemek isteyen kullanıcılara algılar.

Bu, kullanıcıların Laravel’e yeni paketler yüklemek için herhangi bir sağlayıcı kurmasına gerek kalmadığı anlamına geliyor. Laravel Framework 5.5 ayrıca bu özelliğin birkaç özel özellik için devre dışı bırakılmasına izin verir.

Artisan

Artisan, komut satırı için kullanılabilen yerleşik bir araçtır. Bir geliştiricinin Laravel ortamıyla kolaylıkla işleyebilecekleri ve oluşturabilecekleri bir komut satırı ile etkileşim kurmaları kolaydır.

Bu dahili araç, manuel olarak gerçekleştirilmesi zor tekrarlanan ve sıkıcı programlama görevlerine izin verir.

Kıvılcım iskelesi

Ile laravel Spark önceden oluşturulmuş uygulamalar parolasını sıfırlar, kimlik doğrulama, faturalama ve diğer ilgili faktörleri başarmak için, güçlü bir iskele sistemi oluşturmak kolaydır.

Enveyor ile kurulum

Enveyor, PHP dağıtım aracı kasten Laravel uygulamalarını çalıştırmaya yardımcı olur. Bu araçla güncellenmiş kodu dağıtmak ve Laravel kod depolarının kurulumunu yönetmek ve uygun klasörleri kopyalamak kolaydır.

Sonuç

Laravel’in faydaları sonsuzdur. Her yeni sürümü ile taze ve yenilikçi bir şey var. Etkileyici ve basit bir sözdizimi kullanarak müthiş web uygulamaları oluşturmanıza yardımcı olur. Laravel’in on yılın en iyi PHP framework’ü olarak görülebilmesinin sebebi budur.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?