Kopya İçerik Web Sitenizin Seo’sunu Nasıl Etkiler?

Kopya İçerik Web Sitenizin Seo'sunu Nasıl Etkiler?

İçerikler Ve Yazılar Ne İşe Yarıyor?

İşletmenizin web sitesinde kaliteli, özgün ve düzenli olarak makale paylaşılmalıdır. Çünkü, ne kadar fazla ve özgün içerik olursa o kadar seo’nuz yükselmiş olacaktır. Web sitenizin gelişiminde büyük rol oynayan tabi ki makale ve yazılardır. Herkes güzel tasarlanmış bir web sitesini görmeyi seviyor, ancak harika içerik barındıran web sitesiyle güzel tasarlanmış bir web siteyi kıyasladıkta bu zaman öne içerikli site çıkıyor. Çünkü, güzel görünüş ve ya tasarım olsada içi boş olur ve imla hatalarıyla dolu bir yerden bir şey öğrenmek istemezsiniz. Ayrıca web sitenize daha fazla insan çekebilmek için özgün ve kaliteli paylaşım yapılması gerekiyor.

Kopya İçerik Nedir?

Bazen kendilerini zora sokmamak için yazarlar ve ya site yöneticisi bir siteden yazıyı hemen kopyalayıp yapıştırıyor. Tabi ki, bununla kendini daha önde ve içerik sunduğunu sanıyor. Ancak böyle bir şey yok. Aksine tamamen zarara girmiş olursunuz. Çünkü, sizden önce biri paylaşım yapmış ve özgünlük kontrolu ona aittir. Bu zamanda sizin seo’nuz düşüşe geçecektir. Aslında işletmeniz için en kötü şeylerden birisidir. Çünkü, telif hakkı sorunlarından siz davalık olabilirsiniz ve bu zamanda çok kötü hale geliyor ve suç olarak algılandığı için para cezası ile çarptırılırsınız. Bazı kişiler milyonlarca web sitesi olduğunu ve bulunmasının imkansız olduğunu düşünsede seo araçlarının yardımıyla bu işler sadece 2 dakika sürüyor.Seo

Telif Hakkı

Kopyalanan görüntüleri bulmak çok kolay Dijital Telif Hakkı Yasası (DCMA), özellikle her tür içeriğin çevrimiçi telif hakkı ihlaline karşı çıkacak şekilde çıkarılmış bir mevzuat parçasıdır. Her hangi bir fotoğraf, video, ses ve yazı kopyalarsanız telif hakkı otomatik geliyor. Bir telif hakkı sahibi, yasaları kullanarak, telif haklarını internet üzerinden almayı ihmal eden bir kişinin web sitesinin tamamını alabilir.
En kötüsüyse trafiğinizin 90% düşüşe geçmesi olacaktır. Tüm arama motorları sizin trafiğinizi düşürecektir ve kullanıcı sayınız düşüşe geçecektir. Zaten içeriğin size ait olmadığı için o konunun ismi yazılınca otomatik olarak makale sahibinin sitesi öne çıkıyor.
Mesela Google, ana sayfalarda yalnızca bir kez aynı içerik sayfasını gösterecektir ve bu sayfa içeriği kopyalayan hiç kimse orijinal yayıncı olmayacaktır.

Peki Web Sitemi Nasıl Geliştiririm?

Web sitenizi geliştirmek için uzman yazarlar ve ya daha fazla zaman ayırarak kendiniz her gün bir özgün konu paylaşabilirsiniz. Bu web sitenizin trafiğini fazlasıyla artıracaktır.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?