iPhone X’in üretimi durdurulacak mı? Peki buna neler sorun oldu?

Iphone X

Apple şirketi hakkında? Neler Iphone X’in üretilmesine sorun oldu?

Son aylarda Apple şirketi 11-ci “En çok beğenilen şirket” ödülünü kazanarak tahtını kimseye vermedi. Bu kazanmanın ötesinde artık Iphone’lara güncelleme getirdi. Iphone’lar bu yıl daha çekici olacağını söyleyen Apple şirketi bir anlık ani bir karar tanımladı. Karar Iphone X’in üretiminin durdurulmasıdır. Herkesin kafasında yaranan sorulara 1 dakikalık bir açık getirelim.
Şimdi herkes bu güzel ve performanslı telefonun neden üretiminin durdurulması kararı alındığını düşünüyor. Bu sorunun cevabı aslında çok basit. Apple şirketi aynı ayda 3 telefon markası yayınladı. Iphone 8, Iphone 8+, iPhone X . Zaten sorunlarda bu yüzden yaşandı iPhone kullanıcıları daha ucuz ve daha performanslı sorunsuz kullanabilecekleri iPhone’nu iPhone 8’de gördüler ve gerçektende böyle oldu.

Neden Iphone X tercih edilmedi?

Iphone X’te yüz tanıma sorunları, geç gelen güncellemeler kullanıcılarını dahada soğuttu.
Ayrıca sadece Iphone 8 değil Iphone 8+(Plus) çıkarıldı. Bu da aynı dönemde üç adet en üst seviyye akıllı telefonun satışa sunulmasından sonuçlanıyor. Eğer Apple şirketi bu iddialarını gerçekleştirirse Iphone 5C’nin ardından ikinci defa Iphone markasının ürününün piyasaya sunulması durdurulmuş olacaktır. Bu kararın alınmasında en büyük sorun bazı ülkelerdeki ilgisizlik oldu. Mesela, Çin’deki ilgisizlik zaten Apple şirketine yetiyor. Büyük Çin pazarında büyük ekranlı telefonların en çok satılan akıllı telefonlar olduğunu belirten Kuo, Iphone X’te yer alan kamera bölgesindeki çentiğin bile kullanıcılarının beğenmediğini söyledi. Ayrıca Kuo, Iphone X’ten daha ucuz olan Iphone 8 veya Iphone 8+(Plus)’ın daha fazla ilgi gördüğünü ve daha iyi tercih olduğunu kendisi de söylüyor. Araştırma şirketi uzmanı Cowen Apple şirketinin üretdiği Iphone’larda gördüğü en düşük seviyede ilgi aldığını söyledi.
Iphone X

Bu haber gerçek olabilirmi?

Bizce bu haber yalan olur. Çünkü, Apple şirketi bundan sonraki yılları daha kaliteli ve daha geniş ekranlı bir telefon sunacaktır. Bu telefonun performansı ve kamerası güçlü olduğu kadar fiyatı da yüksek olucaktır. Bunun içinde kullanıcılar Iphone X’i tercih ederek onu alıcaktırlar. Yani kısacası yeni güncellemeler getirerek ilgi çekmeye çalışacaklardır. Kullanıcıların ilgisini çekmek için daha da geliştirilecek ve 2019’da ilginin daha fazla olacağı düşünülüyor.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?