iPhone pil sorunları: sorunun ne olduğunu ve nasıl çözüleceğini

iPhone pil sorunları: sorunun ne olduğunu ve nasıl çözüleceğini

bazı iPhone 6S pil ile sorunlar vardır kullanıcıların kendi yakışıklı uyarmadan kapatılıyor olduğunu rapor etmiştir, şimdi anlaşılıyor.

Apple sorunu kabul etti ve şimdi de bir açıklama ve bir düzeltme teklif etti.

Ya da en azından bazı iPhone 6S telefonlar için vardır, ancak kullanıcılar diğer iPhone’lar da etkilendiğini bildiriyor, onlar için böyle basit bir düzeltme yoktur. İşte bilmeniz gerekenler.

Ne soruna neden oluyor?

Apple’a göre, Çinli destek sitesinde yaptığı açıklamada, Eylül ve Ekim 2015 yılında yapılan iPhone 6S yakışıklı az sayıda “pil paketleri içine monte edilmeden önce uzun süre kontrollü ortam havasına maruz kalmıştır olması gereken daha pil bileşeni ihtiva .

“Sonuç olarak, bu piller normal pil daha hızlı aşağılamak ve beklenmedik kapatmalar oluşmasına neden olur.”

Bu tehlikeli midir?

Tabii hala isteyeceksiniz rağmen – Telefonunuzu kullanmaya devam etmek gerekir, böylece kullanıcılara olası bir tehlike oluşturuyordu aşırı ısınma Samsung Galaxy Note 7, aksine, Apple, iPhone 6S etkileyen bir sorun bir güvenlik sorunu değil, iddia etkilenen telefonlar arasında ise onu tamir için.

iPhone 6S etkilenen olmadığını kontrol etme

iPhone 6S rastgele kapatılıyor Eğer bu üretim sorundan etkilenen yakışıklı, ama o Apple’ın destek sitesinde seri numarasını girebilirsiniz sorun olmadığından emin kontrol etmek için güçlü bir işarettir.

About You Ayarlar seri numarasını> Genel> bulabilirsiniz.

 

iPhone 6S pilin değiştirilmesi Başlarken

İyi haber iPhone 6S pil yukarıdaki nedenden dolayı hatalı olması durumunda, elma ücretsiz olarak yerini alacak olmasıdır.

Biz nasıl almak için iPhone 6S pilin değiştirilmesi ayrıntılı bir tam rehber var, ama Apple telefonunuzu teslim etmeden önce de verilerinizi yedekleyin emin olun ettik – Bununla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa biz de iPhone yedeklemek için nasıl var öğretici.

Diğer pil sorunları

Apple sorunu ele olmasına rağmen iPhone 6S dışındaki iHandsets birçok kullanıcı kendi pilleri oldukça hızlı bir şekilde tahliye ya da% 30 civarında hayata kapatmak iddia benzer sorunları yanı sıra bildirdin gibi, komple bir çözüm sağladı olmayabilir.

Kapatma sorununa da iPhone 6 var inanan Çin Tüketiciler Derneği (hükümet izleme grubu) dahil olmak üzere bu iddiaları destekleyen yüksek profilli isimleri vardır, iPhone 6 Plus ve iPhone 6S Artı, Tony Fadell iken – yaratıcıları biri iPod – onun iPhone 6S Plus ile aynı sorunu geçiriyor olduğunu tweeted.

Fakat Apple şu anda bu sorunları kabul edilmez. yaptığı açıklamada, şirket biz bir iPhone beklenmedik kapanmasına neden olabilecek diğer faktörler için baktım “belirtiyor. Yoğun araştırmalardan sonra, yeni faktörler “tespit edilmiştir.

Yani iPhone 6S başka bir iOS cihazı ile akü sorunları yaşıyorsanız. Ya da bir Eylül veya Ekim 2015 döneminde üretilmiş değil birlikte, böyle kolay bir çözüm yok eğer.

Telefonunuz kapalı değilse ne yapmalı

Zaten bunları indirirken kapalı tutmak isteyebilirsiniz. Bu güncellemeleri ya da yoksa bu yüzden bu diğer konular. iOS 10.1 veya iOS 10.1.1 ile ilgili olabilir gibi görünüyor.

Zaten etkilenen ediyorsanız sorunu çözmek için başka bir güncelleştirme için beklemek gerekecek gibi görünüyor. Ve yamalı olsun zaman ya da eğer Apple sorunu kabul edilmez çünkü, net değil.

Alternatif olarak, Apple bir yıllık garanti altında kusurlu pil için servis kapsama alanı sunuyor.

Eğer hala garanti kapsamında olduğunu ve Apple şirketi düzeltmek. Sizin için yerini alabilir yakışıklı etkilenir. iPhone 6 biri değil o zaman bile, arızalı olduğu için pili gördüğü. Yani eğer sorun kısmen yazılıma bağlı ise gerçi o değil açık yeni bir pil bile sorunu çözmek edip.

Eğer garanti dışında iseniz Apple hala pil sorunları tamir etmeye çalışmayın, ancak bu özgür gelmeyecek. Böylece bir yazılım düzeltme için bekleyen daha iyi olabilir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?