IOS 12 Güncellemesine Artık Erişim Sağlanabiliyor!

IOS 12 Güncellemesine Artık Erişim Sağlanabiliyor!

IOS Nedir?

Apple şirketinin üretmiş olduğu iPhone ve iPad’ler için özel hazırlanmış sistemdir. IOS günü günden geliştiriliyor. Ancak Apple şirketinin daha da gelişmesi Macbook sayesinde oldu. Macbook için hazırlanmış sistem ise OS olarak geçmektedir. Apple şirketi diğer firmalardan farklı olarak kendi yazılımını ortaya koyuyor.

Yayım Tarihi

iOS’un bir sonraki sürümü olan iOS 12, tüm iPhone’lar ve iPad’ler de çalışan işletim sistemi, Apple cihazlarını 2018 sonbaharında vuracak ve 4 Haziran’da ön izleme bulundu. iOS 12 güncellemesi beta erişimine Apple Geliştirici Hesap’larına açık durumda. Apple Geliştirici Hesap yıllık sadece 99$ olarak fiyatlandırılmıştır. Tüm dünyada erişime açık olacağı zaman Eylül ayı olarak belirtiliyor.

Performans Konusunda Değişiklikler Yapıldı Mı? لعبة قمار بوكر

Apple’ın bu güncellemede performansa ve kararlılığa odaklanacağı önceden tahmin edildi ve bu tam olarak netleşti. Diğer güncellemelerde de performans konusunda güncelleme olmasının söylenmesine rağmen bu güncellemede gerçekten performans düzeltildi. Tabi ki, en kısa zamanda güncelleme gelmesi gerekiyordu. Çünkü, piyasada rakipleri ortalığı kasıp kavuruyor.  Eski iPhone ve iPad cihazları daha hızlı çalışmaya başlayacak. Hız testleri uygulama açılışı ve kapanışı, cihazın açılışı ve kapanışı, fotoğraf ve video çekme hızı ve diğer yazılımlarda geliştirme yapıldı. Sadece bu da değil aynı zamanda ne kadarda performans artırılsa da iPhone ve iPad’lerin büyük sorunu olan pil sorunu da düzeltildi.

Artırılmış Gerçeklik

En son iPhone X cihazında duyduğumuz sanal gerçeklik özelliği bulunuyordu. IOS 12 güncellemesinin bir parçası olarak, Apple ARKit 2’yi piyasaya sürüyor. Artırılmış gerçeklik, yeni işletim sisteminin önemli bir bileşenidir. تكساس بوكر Artırılmış gerçeklik aynı şekilde kamera gibi ancak kameranın arkasında değişiklikler yapan yazılımdır. Bu yazılım sayesinde arkanıza yani fotoğrafınıza görsel şölen ekleyebilirsiniz. Ancak Apple şirketinin geliştirdiği ARKit 2’nin efetkleri tam gerçekçi değildi bu yüzden geliştirilmiş ve gerçekçiliğe daha yakın efektler eklendi.

Hangi Cihazlarda Yer Alacak?

iPhone SE ve diğer iPhone’larda yer alacak.
1.iPhone X
2.iPhone 8 ve iPhone 8 Plus
3.iPhone 7 ve iPhone 7 Plus
4.iPhone 6 ve iPhone 6S, iPhone 6 Plus
5.iPhone 5S
IOS 12 güncellemesi eski tip iPhone 5 ve alt sürümlerinde yer almayacak olması bazı iPhone kullanıcıları için çok kötü oldu.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?