Apple IOS 11.2.5 güncellemesini getirdi

ios11beta

Neden Güncellemeye İhtiyacı vardı?

Son günlerde sorunlar yaşayan Apple şirketinin kullanıcılarına yeni güncelleme getirildi. Yaşanan sorunların bazıları sözleri yazdığınız zaman tanımadığınız bir farklı işaretler ortaya çıkabiliyordu. Gecikmeler, ses sorunlarına karşılık getiren Apple sonunda kullanıcılarının beklediği güncellemeyi getirdi. Apple, yakında satışa çıkarılacak HomePod akıllı hoparlörü desteğininde yer aldığı yeni 11.2.5 güncellemesini sonunda getirdi. Güncellemede sadece HomePod akıllı hoparlörden başka, yazı hataları, güvenlik dahada güçlendirildi, Siri podcast tabanlı haber raporları ve yeni müzik için daha iyi performanslı arayüz geldi. IOS 11.2.5 hakkında genel bilgi YouTube üzerinde Macrumors tarafından detaylı olarak anlatıldı.
Macrumors’un videosuna gitmek için tıklayın.
Güncellemede “Siri” uygulamasının üzerine daha fazla giderek geliştirmişler. Bundan sonra Siri’ye Hey Siri ve ya her hangi bir çağırışla size NBC, CNN, ve diğer haber gelişmelerinde ne olduğunu otomatik söyleyecektir. Siri’ye sadece gündem haberleri değil spor, sinema, teknoloji ve daha fazlasına dair spesifik haberler sunacaktır. Örnek: Spor haberlerini NBC gibi kanallar üzerinden yapacaktır.

İlk Nerede Yayınlanacak?

Siri’nin ilk güncellemesi zamanı haberleri ilk başta Homepod’un Şubat ayında satılacağı üç ülkede Amerika, Avustralya, İngiletere’de kullanıma sunulacaktır. Bu demek değil ki, sadece o ülkeler Siri’yi daha iyi performansla kullana bilir. Hayır Apple Siri’nin yeni güncellemesine herkes erişim sağlayabilir ancak bu haberler sadece İngilizce olucak diye bir mesaj vermiştir. IOS 11.2.5’te Siri özelliklerinden başka farklı yeni özellikler ve sorunlar düzeltildi. Güncellemede Apple kullanıcılarının en fazla istediği şeyi yani, bir kaç müziği aynı sayfada çalıştırabilme imkanını sundu. Örnek: Apple TV’de müzik dinliyorsunuz ve aynı anda Spotify ve ya bir web bağlantısından müziği dinlemeye devam edebilirsiniz. Tüm bu uygulama ve bağlantıları sadece tek sayfa üzerinde sıkıştıra bileceksiniz. Güncellemede Mail, Mesajlar ve CarPlay’deki sorunlar düzeltildi.

IOS 11.2.5 Güncellemesinde Neler Düzeltildi?

Mesaj yazarken bazı harflerin yenine farklı işaretlerin gelmesi sorunu düzeltildi.
CarPlay’de birden fazla değişiklik yaptığınız zaman CarPlay çöke biliyordu bu sorun düzeltildi.
Bazen FaceID ve diğer mail bildirimleri kilidi açtıkta ortadan kayboluyordu bu sorun düzeltildi.
Iphone X’de yüz tanıma sorunu düzeltildi.
Eğer size güncelleme otomatik olarak gelmediyse, Ayarlardan Genel Yazılım Güncelleme bölümünü kontrol ediniz.
IOS 11.2.5

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?