İçerik Stratejisi Oluşturmanın Yöntemleri

erik stratejisi

İçerik stratejisi eksik olan sitelerin arama motoru optimizasyonu ve arama motoru pazarlaması stratejilerini gözden geçirmesi gerekmektedir.

Stratejinin olmaması bu sitelerin internetin en önemli reklam kaynakların yararlanamadığı anlamına gelir. Günümüzde internet üzerinde milyonlarca site olduğu, her sektörde firmaların öne çıkmak için dijital pazarlama araçlarını kullandığı kabul edilmelidir. Bu durumda rekabete karışabilmek için gerekli olan iyi bir içerik stratejisi hazırlamak ve oluşturulan stratejiyi düzenli bir şekilde bunu uygulamaktır.

Ziyaretçilerin Sorularına Cevap Verin

İçerik stratejisi oluşturmanın temelinde arama motoru optimizasyonu ve arama motoru pazarlaması stratejileri yer alsa da asıl hedef temeli yapıyı kurarken ziyaretçilerin de ilgisini çekebilmektedir. Her açıdan SEO uyumlu bir site arama motorlarının gözünde çok değerli olsa da ziyaretçiler üzerinden elde edilmesi beklenen geri dönüşü almanızı sağlamaz. Siteye arama motoru üzerinden gelen ziyaretçiler aradıkları içerikleri bulamadıklarında site hakkında olumsuz düşüncelere kapılıp yeniden siteye gelme konusunda kararsız kalırlar. Bu kararsızlıkların önüne geçmek için hedef kitlenin arama motorunda site ile ilgili yaptığı aramaları analiz etmek, bu analizlerde elde edilen kelimeler hakkında merak edilen içerikler hazırlamak gerekir. Yapılan analizlerin sayesinde siteye gelen bir ziyaretçi aradığı cevabı rahatça bulduktan sonra aradığı ya da merak ettiği farklı cevaplar için de siteye gelmeye devam eder. Müşteri sadakati yaratmanın en güzel yolu müşteriler ile başarılı bir iletişim kurmak olacaktır.

Mevcut İçerikler Yetersiz Kaldığında Ne Yapılmalı?

Site içerisinde çeşitli içerikler varsa ve beklenen verim alınamamışsa bu içeriklerin analiz edilmesi gerekir. İçeriklerin SEO uyumu ve özgünlüğü kontrol edildikten sonra bu içerikler üzerinde düzenleme yapmak yeterli olacaktır. Mevcut yapıyı düzenlemek ve içerikleri bu yapıya uyumlu hale getirmek hem içerik oluşturmak için harcanan emeğin çöpe gitmesini engeller hem de güncelleme ile arama motorunun dikkatini çekmeyi sağlar. SEO açısından zayıf olduğu düşünülen içerikleri yeniden yapılandırmak ve güçlendirmek önemlidir. Arama motoru optimizasyonu için içerik stratejisi oluştururken güncellemeleri takip etmek, sitenin sürekli güncellenmesini sağlamak gerekir. Bu şekilde kurulan düzenli bir yapı ile sağlam bir içerik stratejisi uygulaması elde edilmiş olur.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?