İçerik Stratejisi ile Değerinizi Arttırın

içerik stratejisi 1

İçerik stratejisi uygulamalarının değer katması için yapılması gerekenler vardır. Şirketlerin sadece metin paylaşımı ile geri dönüş kazanamayacağını bilmesi gerekir.

İçerik stratejisi hazırlarken sürecin etkili olması için püf noktalarını dikkate almak ve bu doğrultuda geliştirme yapmak önemlidir.

SEO Uyumu:

İçerik stratejisi dahilinde üretilen içeriklerin SEO uyumlu olması önemlidir. Burada hassas nokta içerikleri SEO uyumlu hale getirmek için anlamsız ve bilgi vermeyen kelimeler bütünü yayınlamanın yanlış olduğudur. Güncellenen SEO kurallarına uygun ve kaliteli içerikler marka değeriniz ve stratejiniz için önemlidir.

Özgün  İçerik:

SEO uyumlu içerik hazırlamanın yanı sıra hedef kitlenin ilgisini çekebilecek kalitede özgün içerikler hazırlamak da önemlidir. İnsanlar her bilgiyi internet üzerinden aradığından dolayı özgün olmayan içeriklerin farkına varmaları ve markanıza güvensiz yaklaşmaları çok kolay olacaktır. Ayrıca arama motorları da özgünlük kontrolü yaparak sitelerin değerini belirlemektedir.

Virallik:

Kolayca viralleşebilecek, paylaşımı yüksek olacak içerikler üretmeye özen gösterilmesi gerekir. Bu içeriklerin ince espriler ve zeka pırıltıları ile süslenmiş olması özellikle sosyal medya üzerinden paylaşım oranlarını arttıracağından dolayı önemlidir. Virallik elde edilmesi zor ancak oldukça kıymetli bir dijital pazarlama tekniğidir. Bu yüzden içeriklerde bu etkinin az ya da çok fark etmeksizin yakalanması önemlidir.

Açık ve İlgi Çekici İçerikler:

Web sitelerinde ne tür içeriklerin paylaşılacağının bilinmemesi büyük bir sorundur. Ne yazılması gerektiği aslında çok basittir. İçerik stratejisi ile oluşturulan anahtar kelime planlaması içerik hazırlama ile ilgili oldukça ciddi taktikler vermektedir. Hedef kitlenizin merak ettiği soruların cevabından başlayarak doğru sorulara cevap veren kaliteli içerikler hazırlamanız stratejinizin çok daha etkili olmasını sağlar. Genel ortalamaya hitap eden içerikler hazırlamaya özen göstererek herkesin rahatlıkla aradığı cevabı bulacağı yazılar hazırlamalısınız.

Günü Yakalayın:

İçeriklerin doğru zamanda hazırlanması ve paylaşılması önemlidir. Toplumun değerlerini düşünen içeriklere dikkat edilmesi gerekir. Özel günler, anma ve yas dönemleri paylaşımlarda atlanmamalıdır. Toplum hassasiyetini ön gören içeriklerle hedef kitlenizin takdirini alarak onlarla iletişim kurabilirsiniz. Topluma hitap etmek kabullenilmenin ve bağ kurmanın anahtarını verir. Bu nedenle hedef kitlenizle aynı noktada durduğunuzu dönem dönem hatırlatmanız yararlı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?