Hosting Nedir? Ne işe Yarar?

web hosting fiyat

Hosting Nedir? Ne İşe Yarar?

Bilişim teknolojilerinin olmazsa olmazlarından birisi olarak aklımıza Hosting gelir. Bildiğimiz gibi internet teknolojilerinin hüküm sürdüğü dünyada web siteleri sayesinde artık farklı unsur çok daha kolay ve çabuk bir şekilde ulaşılabilir oldu bu nedenle çağımızın önemli buluşu olan internet doyumsuzluk getirdiği için her geçen gün yeni web sayfaları faaliyete geçiyor bu nedenle sayfalar için önemli olan Hosting devreye giriyor. Web sitesi tasarlamak ve açmak eskisinden daha kolay oldu bu kolaylıkların sebebi web sitelerinin her geçen gün artması ve açılan her web sitesinin insanlara birçok farklı anlamda bilgi, imkan ve eğlenceli vakit sunmasıdır. Bir web sitesinin ortaya çıkabilmesi için birçok farklı unsur bir araya gelmeli ve bir bütünü oluşturmalıdır. Bu bütünün en önemli iki parçasından birisi de kuşkusuz ki Hosting parçasıdır Hosting olmadan bir web sitesi düşünülemez web sayfasının en büyük iki yapı taşından biridir.
Hostingin terim anlamı Türkçede barındırma olarak bilinir içinde web sayfasının yapı taşları diyeceğimiz bileşenleri barındırır.

Hosting Nedir?

Hosting, web sitelerinizin ana dosyalarını ve bileşenleri barındıran, internete bağlı bilgisayarların komutu ile ekranlara algılanmış gelişmiş bir depolama biçimidir. Hosting dediğimiz sistemler, bilgisayar ya da server dediğimiz sunucuların parçalanması sonucu ortaya çıkan en küçük barındırma birimi olarak da adlandırılır. Hosting, dediğimiz gibi parçalanan sunucuların en küçük birimle satılan halidir. Hosting, web sitelerinin barındırıldığı güvenlik altında olan bir sunucunun içerisinde olmalıdır. Günümüzde kötü niyetli yazılımcıların web sitelerini ele geçirme çabaları ortada. Bunun önüne geçmek için güvenlik önlemleri çok önemli olmalıdır. Aynı zamanda hosting kavramı, sunucu teknolojilerinin en küçük satış birimi olması nedeni ile en uygun fiyatlı web sitesi bileşenleridir.

Hosting Ne İşe Yarar?

Hosting , web sitelerinizin ya da bu gibi online ortamda barındırmayı isteyeceğiniz dosyaların tamamını depolamaya yarayan bir web sitesi bileşeni olarak nitelendirilebilir. Hosting, birçok farklı şehir ya da ülkede var olabilir bu lokasyonlar farklı farklı adlandırılır. Evinizdeki ya da iş yerinizdeki bilgisayarınızdan FTP programları yardımı ile bu bilgisayarlara rahatlıkla dosya gönderebilir, indirebilir ve düzenleyebilirsiniz. Kısacası online ortamda olmazsa olmazdan birisi hosting sistemidir. Yani hosting bir web sitesinin olmazsa olmazıdır.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?