Günlük Yedekleme Ne İçin Kullanılır? 20-19

Günlük Yedekleme Ne İçin Kullanılır? 20-19

Yedeklemeler, herkesin ihtiyaç duyduklarını bildiği ancak her zaman almadığı bir şeydir. Yukarıdaki tavsiyelerin çoğu, kendinizi daha iyi korumak için alabileceğiniz güvenlik önlemleridir. Ancak siteniz ne kadar güvenli olursa olsun, asla % 100 güvenli olmayacaktır. En kötüsü olması durumunda yedekleri arıyorsunuz. Ancak bu konuda normal olarak yedeklemeleri günlük almadığınız için hem kendinizden hem hosting şirketinizden şikayetçi olabiliyorsunuz. Genellikle çoğu hosting şirketinde günlük yedekleme bulunmuyor. En çok yönetilen WordPress barındırma sağlayıcıları artık yedeklemeler sağlıyor. WordPress açık kaynaklı yazılım olduğundan dolayı yüzlerce yedekleme eklentisi bulunuyor. Yedeklemeleri doğru şekilde aldıysanız gerisi çok kolay. Sitenizi tek tıklamayla bile geri yükleyebilirsiniz.

Ana makinenizin yedekleri yoksa, işlemi otomatik hale getirmek için kullanabileceğiniz bazı popüler WordPress hizmetleri ve eklentileri vardır.

 

WordPress Yedekleme Hizmetleri

WordPress yedekleme hizmetleri genellikle düşük bir aylık ücrete sahiptir ve yedeklerinizi bulutta saklar.

 

VaultPress (Otomatik ekipten)

CodeGuard

BlogVault

WordPress Yedekleme Eklentileri

WordPress yedekleme eklentileri, yedeklerinizi FTP yoluyla yakalamanıza veya Amazon S3, Google Cloud Storage, Google Drive veya Dropbox gibi harici bir depolama kaynağıyla entegre olmanızı sağlar. Daha az kaynak kullanması için artan bir çözüm bulmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

BackupBuddy

UpdraftPlus

BackUpWordPress

BackWPup

WP BackItUp

Ancak bazı şirketlerde yedekleme seçeneği bulunmuyor. Bu asıl iki nedenden dolayı oluşuyor.

Performans Azlığı

Performans düşük olduğunda göre yedekleme seçeneği çoğu şirketlerde bulunmuyor. Bu yüzden ucuza hosting satın almak sizin için yararlı olmayacaktır. Çünkü, ucuz hostinglerin genellikle CPanel ve diğer sertifikaları bulunmuyor. Tier sertifikası almış hosting şirketleri üst düzey ajanstır. Aynı zamanda ucuza hosting olan ajanslarda bulut sunucu bulunmuyor. Bu yüzden güvenilir değildir.

Kötüye Kullanım

Çoğu zaman alınan hostingler de kötüye kullanım gösteriliyor. Bu durumdan kaynaklanarak ajansta büyük düşüşe uğruyor. Çünkü, arada günlük yedekleme seçeneğini bulunduramıyorlar. Eğer kötü amaçlı yazılım web site üzerinde barınıyorsa arama motorları tarafından web sitenin optimizasyonu düşürülüyor. Bu yüzdende en gerekli konu olan SEO toparlamanız çok zor oluyor. Bazen ise hiç düzenlenemiyor. Bu yüzden çoğu şirketlerde yedekleme seçeneği bulunmuyor.

Yazının Devamı

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?