Google’da Sahte Olumsuz Yorumlar ile nasıl baş edilir?

google 2 770x470

Google’da Sahte Olumsuz Yorumlar ile nasıl baş edilir?

Sahte incelemeler, küçük işletmelere sahip olanlarımız için büyüyen bir sorundur. Çevrimiçi dünyada, yeni bir hesap oluşturmak ve herhangi bir işletme için olumlu ya da olumsuz bir yorum bırakmak – ki bunları işe almaya çalışıp çalışmadığınıza bakmaksızın- son derece kolaydır.

Google, yorumları bırakan kullanıcılar için tonlarca politikaya sahiptir . Ancak tecrübelerime göre, bu politikaların ihlallerini otomatik olarak yakalamakta korkunçlar. Benim ajansımda, ekibimiz her ay, müşterilerimiz ve rakipleri için değerlendirmeleri yakından takip ederek zaman harcıyor. İyi haber şu ki, onları takip etmede gayretliyseniz ve yorumların neden kurallara aykırı olduğuna dair yeterince iyi bir durum oluşturabilirseniz, bunları Google’da Twitter’da , Facebook’ta veya forumüzerinden bildirerek bunları kaldırabilirsiniz .

Son zamanlarda, şirketim 5 dakika içinde kalan üç olumsuz yorumla çarptı:

Üç incelemeden ikisi değerlendirme içermeyen oylardır. Bunlardan kurtulmanın en zor olanları, Google’ın normalde kuralların ihlal edilmediğini söyleyeceğidir. Müşteriler olmadıklarını anında anladım çünkü kiminle çalışacağım konusunda seçici davranıyorum ve müşteri tabanımı kasten küçük tutuyorum. tippmix online  Bana ödeme yapan birinin mutsuz olup olmadığını bilirdim.

Google’daki olumsuz eleştirilerle ilgili sorun

Buradaki zorluk, Google’ın müşterilerinizin kim olduğunu bilmemesi ve bir müşteriyi anonim kullanıcı adlarını kullanmalarına izin verdiğinden, bir yorumun kaldırılmasının kabul edilebilir bir nedeni olarak “bu bir müşteri değildi” kabul etmemesidir. Çoğu durumda, çevrimiçi bir kişinin kimliğini kanıtlamak son derece zordur.

Diğer zorluk ise, bir kişinin gözden geçirmeye hak kazanması için bir müşteri olmak zorunda olmamasıdır. tippmix kalkulátor sportfogadás tippmix  “Müşteri deneyimi” ne sahip olmalılar, bu da sizi aramaya çalışmaktan ve sesli postanızın ofisiniz tarafından düşmesine ve etrafta dolaşmasına neden olacak herhangi bir şey olabilir.

Nasıl cevap verilir

İyi, ahlaki bir iş kurmak için çok çalıştığınız zaman, rastgele bir insanın, yıllar sürecek olan şeyi tahrip etme gücüne sahip olduğu zaman, her zaman sinir bozucu olur. Bu yorumlar geldiğinde en az biraz üzgün olduğumu söylesem yalan söylerdim. Neyse ki, son on yılda birçok kişiye verdiğim tavsiyeyi izleyebildim, bu da sakinleşmek ve düşünmek. Gelecek beklentileriniz, incelemeye geldiklerinde ve buna yanıt verme şeklinizde görecekler.

Çözüm: İkileminizi paylaşın

Twitter ve Facebook’ta güzel üç olumsuz eleştirilerimi yayınlamaya karar verdim ve aldığım yanıt çok büyüktü. İnsan benim ikilemim hakkında söyleyecek çok güzel ve eğlenceli şeyler vardı.

Çoğu işletme için, evangelistleriniz Twitter’da olmayabilir, ancak kişisel Facebook profilinizde bunu yayınlayabilirsiniz. Hizmetinizi kullanan veya işinizi koruyan arkadaşlarınız da aynı şekilde yanıt verebilir. Bu yazıyı gönderirken kimsenin beni gözden geçirmesini hiç istemediğimi belirtmek önemlidir – bu sadece şirketimin hayranı olan ve bizim neyin peşinde olduğumuz insanların doğal cevabıydı. Harika bir şirketseniz, bu tür müşterilere sahip olacaksınız ve bu deneyimi paylaşmak istediğiniz kişiler olmalısınız!

Peki, olumsuz yorumlar kaldırılmaya ne dersin?

Bu durumda, üç yorumu kaldırmayı başardım. Ancak, Google’ın bunları başkaları için çıkarmayı reddettiğini gördüğüm birkaç durum da var. gaminator mobile bonus free  B planım, bu “müşterilere”% 100 para iadesi sunan incelemelere bir cevap vermekti. Sonuçta, sıfırın% 100’ü hala sıfır – Kaybedecek bir şeyim yoktu. Bu, gelecekteki beklentilerin, dünyanın en iyi işletmelerinin bile mükemmel olmadığı için olumsuz bir deneyime sahip olan insanlara hitap etmeye istekli olduğumu görmesini sağlayacaktır. 5 yıldızlı derecelendirme ortaladığım kadarıyla , çalışmalar 4.2-4.5’in aslında satın alma olasılığı için ideal ortalama yıldız derecelendirmesi olduğunu gösteriyor.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?