Google Web Sitelerine Neden Ceza Veriyor? Ceza Sistemleri

Google Web Sitelerine Neden Ceza Veriyor? Ceza Sistemleri

Google Cezaları

İki tür ceza sistemi vardır: manuel ve otomatik ceza sistemi.

Genel olarak, manuel bir Google cezasıyla karşılaşırsanız bunu gerçekleştirebilmeniz gerekir. Google’daki bir kişi web sitenizi arama sonuçlarından çıkardı ve genellikle sizi bu konuda bilgilendirir. Şunun gibi bir şey söyleyerek bir uyarı alacaksınız:

Sayın site sahibi veya web yöneticisi:

Google, sitenizde kullanıcı tarafından oluşturulmuş spam tespit etti. Tipik olarak, bu tür spam, forum sayfalarında, ziyaretçi defteri sayfalarında veya kullanıcı profillerinde bulunur.

Sonuç olarak, şirket sitenize manuel spam işlemi uygulamış oluyor.

Maalesef, not tam olarak yanlış yaptığınızı söylemiyor. Ve sonra ne olduğunu anlamak için işi size bırakırlar.

İyileştirmelerinizi yaptıktan sonra, Google’a bir yeniden değerlendirme isteği gönderirsiniz. Google, web sitenizi, artık web yöneticisi yönergelerini ihlal etmediğini görmek için inceler. Bu, birkaç hafta sürebilir.

Otomatik Ceza

Şirket arama algoritmasını düzenli olarak güncelleniyor. Algoritmada her yıl yaklaşık 500 değişiklik oluyor ve bazı güncellemelerin gerçekten yıkıcı sonuçları var. Otomatik ceza, sıralamanız bir güncellemeden sonra büyük ölçüde azaldığında etkinliğe işaret eder. Bu ceza, web siteniz artık Google’ın kalite yönergelerine uymuyorsa uygulanabilir.

Otomatik bir ceza ile, genellikle herhangi bir bildirim almazsınız. Trafiğinizin önemli ölçüde düştüğünü fark edeceksiniz. Sıralamanız artık sayfa 1’den ziyade sayfa 4’e geri dönüyor.

Bir güncellemenin web sitenizi aniden cezalandırmasının birçok olası nedeni vardır. “Siyah Şapka Taktikleri” kullanıyor olabilirsiniz ya da bağlantılarınızda bir sorun olabilir. Yanlışlıkla anahtar kelimeleri aşmış olabilirsiniz, içeriğiniz orijinal olmayabilir veya yorumlarınızda çok fazla spam olabilir.

Site Denetimi Cezanın Kaldırılmasına Yardımcı Olur Mu?

Site denetimi, web sitenizin kapsamlı bir incelemesi olup, arama motorlarında sıralamanızı nasıl etkilediğini görmek için özelliklerini kontrol eder. Çoğunlukla, öncelik her zaman web sitenizin Google’ın yöneticileri tarafından belirlenen tüm yönergelere uygun olduğundan emin olmakla ilgilidir.

Bir site denetimi, web sitenizin tamamını büyüteçle inceler. Google’ın web sitenizle ilgili bir sorunla karşılaşması durumunda site denetimi, cezaya neden olan ölümcül kusuru (veya kusurları) belirlemenize yardımcı olabilir.

Sorunu kendi başınıza bulmanız zamanınıza bağlı oluyor. Çok fazla zaman alacaktır ve aradığınızı bile bulamayabilirsiniz. İşte bu yüzden profesyonel bir site denetimine ihtiyacınız var. Düzeltme yapabilmeniz için öncelikle sorunun ne olduğunu ve profesyonel bir site denetiminin ne yaptığını belirlemeniz gerekir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?