Google SMS Uygulamasını Güncelliyor!

En iyi uygulamalar

Güncelleme Neden Gelecek?

Google’nin mesaj uygulaması artık eski sürümde kalmıştı. Hem görünüş olarak hem de özellik olarak gelişmesi gerekiyordu. Aslında şirket hayla uygulamayı güncellemek istemiyordu. Ancak kullanıcılar tarafından yapılan yorumlar, şikayetler şirketi uygulamayı güncellemeye zorladı.
Eski Sürüme Ait Şikayetler
1) Maksimum yazı karakterinin 160 olması
2) Az emoji bulunması sorunu oldu. Ancak Google şirketi yayında eski telefon sürümleri için öyle gözükebiliyor ancak yeni telefon sürümlerinde daha fazla emoji bulunuyor. Bahsedilen emoji sayısı ise hayla aynı durumda.
Bu iki şikayet sayesinde artık yeni güncellemeyi getiriyorlar. Yeni nesil mesajlaşma özelliğinde internet üzerinden bedava mesaj gönderebileceğimizi söyledi. Ancak bu özellik daha geç gelecekmiş.
Şikayetlerden farklı olarak bildirilen mesajlarda kullanıcılar “Yeni nesil olmasına rağmen uygulama nispeten basit bir SMS istemcisi” olduğunu vurguladılar. Google şirketinin güncelleme neden gelmediği hakkında Birleşmiş Milletler Krallığında ünlü bir yazı sitesinde paylaşılmıştı. İnsanların çoğu bu haberin doğru olduğunu söylediler.

Neden Google Şirketi Mesaj Uygulamasına Güncelleme Getirmiyordu?

En son 2010 yılında şirket mesaj uygulamasını kurmuştu. O zamanlarda hayla şirket çok ünlüydü. Lakin uygulama çoğu kullanıcı tarafından kullanılmadı ve bir kenarda kaldı. Yeni güncelleme geldi sadece fazla 100 kişi kazanan şirket 8 yıldır mesaj uygulamasına artık güncelleme getirmiyor. Sadece bu sorunlarla karşılaşmayan şirketin aslında tek maksadı rakiplerinden geri kalmamaktır. Çünkü, Facebook yeni mesaj güncellemesi ve Whatsapp gibi ünlü uygulamalara gelen güncellemeler artık Google şirketini batırmaya yarayacak bir açıktı.

Gelişmiş Rakipler

Facebook Messenger ve WhatsApp gibi Google’ın rakipleri, yazım göstergeleri ve yüksek çözünürlüklü resimler gibi gelişmiş özellikleri desteklemektedir. Apple’ın iPhone’ları, benzer özellik bakımından zengin iMessage hizmetine sahip. Bunun ardından şirket tabi ki, ilerlemesi gerektiğini öğrendiğinde yeni güncelleme getireceğini söyledi. Bu sefer, başka bir mesajlaşma uygulamasını başlatmaya çalıştırmak yerine, Google Android işletim sistemi ile yeni bir mesajlaşma standardını entegre etmek için çalışıyor. Şirket basında güncelleme kısa bir zamanda gelmeyecek yaz aylarında gelecek söyledi.Mesaj

Peki Neden Güncelleme Daha Geç Gelecek?

Şirket piyasada mesaj uygulamaları arasında daha yükseğe çıkmak için demek ki, bir çözüm veya yeni özellik buldu. Bu özellik ise uygulamada daha sade ve responsive bir tema olacak. Uygulama 4k resimleri kolaylıkla gönderecektir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?