Google Şirketi Yeni Nesil Maksimum performanslı işlemci çıkarıyor!

lemci

İşlemci Nedir? İşlemcilerin Ne Önemi Var?

İşlemciler bilgisayarınızda veya her hangi elektronik üründe yapılan işlemlerin gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Bazen en büyük sorunlardan biri işlemcinin performansının düşük olması, işlemci takılırken çiplere verilen hatalar oluyor ve bazen bu sorunlar fazla paraya neden olabiliyor. ivermectin albendazole kidney En iyi işlemci üretici markaları Intel ve AMD şirketleri en üst sırada duruyor. Google bu işte yeni bir adım atacağını söylemişti ve artık yeni işlemcilerini sunuma hazırlıyorlar. En iyi işlemci performansları şu an 4.00 ghz ve üzerileri bulunmaktadır.

Google Ne Zamandır Bu İşlemciyi Çıkarmayı Düşünüyor?

İşlemcilerin daha iyi performans alması için ve sorunların üstesinden gelmek için, birkaç yıl önce, Google Quantum AI Lab, bir quantum hata düzeltme (QEC) tekniğini geliştirdi ve onu 9 kbit’lik bir sistemde denedi ve sonuçları tam paylaşılmasa da bazı bilgiler ortaya çıktı.
Google ekibi şimdi Bristlecone işlemcisinin 72 kbitinde benzer düşük hata oranlarına ulaşmayı ve maksimum performansı elde etmeyi planlıyor. Performansını ölçmek için araştırmacılar kasıtlı olarak sisteme araştırma yapıyorlar. Ardından örneklenen çıktı dağılımını test edilmiş bir klasik bilgisayarın işlemcisiyle kıyaslama sonuçlarıyla karşılaştıran bir kıyaslama aracı geliştirdiler.
Ekip, sonunda, Bristlecone’un quantum üstünlüğünü göstermek için o performansını maksimum seviyeye ulaşması daha kısa zamanda olması gerektiğini söylüyor. Klasik bir süper bilgisayardan daha iyi performans gösterse, işlemci daha büyük ölçekli quantum bilgisayarları oluşturmak için temel olabilir. ivermectin sedative
Bu işlemci sadece bir iş, düzenleme, fotoğrafçılık için kullanılmayacak söylendiğine göre oyunlarda da performansı diğer işlemcilerle kıyaslamada daha iyi olacaktır.işlemci

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?