Google Arama Konsolu’nu Kullanarak Blog Trafiğinizi Akıllıca Artırma

Google Deploys Fetch and Render by Device in Webmasters Tools 1038x576

Google Arama Konsolu’nu Kullanarak Blog Trafiğinizi Akıllıca Artırma

Google arama konsolu arasındaki stresin 1 numaralı kaynağı , web sitesindeki trafiği artırmak . Web sitelerinin ve tüm blog yazarlarının sahibi, blog’larına trafiği nasıl artırabilecekleri konusunda endişe duyuyorlar. Dolayısıyla, bugün Google arama konsolunu kullanarak sitenize gelen trafiği nasıl akıllı bir şekilde artırabileceğimizi tam olarak anlatacağız ve size bu konu hakkında büyük ölçüde bilgi vereceğiz ve trafik hakkındaki korkunç sorunu çözeceğiz.

Bu sorunu öncelikle çözmek için, web sitenizin tüm arama motorlarına ve özellikle Google’a uygun ve arkadaş canlısı olmasını sağlamalısınız. Bugünün bu makalede, her bir site sahibinin bunu kullanması gerektiğine inandığımız bir referans kaynağına derinlemesine bakacağız.

Öncelikle, Google arama konsolunun her web sitesi için önemli olduğunu söyleyeyim, bir web sitesinin büyük ya da küçük olması önemli değil. Google, sitenizde meydana gelen sorunlar hakkında sizi bilgilendirir ve sitenizi dizine eklerken tüm hataları veya hataları tanımlar ve siteniz için çok önemlidir, dolayısıyla bunu göz ardı etmeyin!

Google Search Console nedir?

Google tarafından sunulan ücretsiz bir optimizasyon hizmetidir. Böylece, arama konsolunun sitelerini ve bloglarını Google’da daha görünür ve daha erişilebilir hale getirmesine yardımcı olabilir . Google arama konsolu, web sitenizi Google’ın gözünden görmenize yardımcı olacaktır. Bu, sitenizin kullanıcı deneyimini iyileştirme konusunda sitenize gerçekten yardımcı olabilecek ve sitenizin trafiğini artırmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede sitelerinizde bir web sitesinin sağlığı ve web sitelerinin optimizasyonu gibi çok değerli bilgiler bulacaksınız.

3 bölüm var:

1. Web Sitesinin Sağlığı.

2. Sitenin Trafik Durumu

3. Sitenin Optimizasyonu.

Üçünün hepsini burada tek tek tarif edeyim. 

  • Web Sitesi Sağlığı: Birincisi Web sitenizdeki Sağlıktır. Bu bileşenin bir bütün olarak web sitenizdeki tek ve tek amacı, web sitenizin çalışmasını etkileyebilecek tüm hataları ve tüm anormal kalıpları size bildirmektir. Bildiğiniz gibi, taramayı SEO merdiveninde ilk ve önemli adımdır. Web sitenizin arama motoru botlarına taraya bildiğinden emin olun, böylece web sitenizle ilgili tüm bilgilere erişilip, Arama motoru tarafından okunacaktır. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgileri kullanarak arama motoru, web sitenizi kolayca uygun bir anahtar kelime için dizine ekleyebilecek. Sitenizin arama motoru sitenizin çok önemli bir parçasıdır. Bunu, köprüler ekleyerek bunu yapmak gibi başka şekillerde de yapabilirsiniz.anahtar kelimelerin tümünü doğru noktalarda kullanarak ve ayrıca zengin meta anahtar kelime anahtar kelimesini kullanarak.

Sağlık bileşeninin altında, Google tüm Tarama İstatistikleri, Engellenen URL’ler, Dizin Durumu, Tarama Hataları, Google Ve Kötü Amaçlı Yazılım Olarak Getir hakkında size bilgi verecektir.

  • Website Traffik : Arama konsolu için çok kritik olan ikinci bileşen, Web Sitesi Trafiği, yani web sitenizin trafiğidir. Web sitesi trafiği, web sitenize gelen trafiği anlamanıza ve izlemenize yardımcı olan 3 ana göstergeyi içerir.

 

Üç gösterge

1. Sitenize Linkler: Bu, web sitesi veya bir blogun web sitenize bir link vereceği ilgili ve hangi bilgileri vermenizde size yardımcı olacaktır, Web sitenizin linkleri en çok link verilen sayfalar ve aynı zamanda farklıdır. Diğer web siteleri tarafından çapa metin çeşitleri sitenize bağlantı yaparken kullanıyorlardı.

 

2. Arama Sorguları:Arama sorguları, yüksek bir dönüştürülebilir web sitesi oluştururken kullanılabilecek vazgeçilmez izleme bilgilerini sağlayarak toplu miktarda bilgi verecektir. Arama motoru sorgusu, web sitenizden döndürülen web anahtar kelimelerini arama sonuçlarında gösterecektir. Ayrıca, web sitelerinizdeki sayfaları belirli bir süre boyunca gösterecek arama sorgularının toplam sayısını da gösterir. Arama sorgusu, web sitenizden belirli bir zamanda belirli bir arama sonuçlarında görünen URL’lerin sayısını gösteren gösterimlerin raporunu da içerir. Bununla birlikte raporda, kullanıcının URL’nizi kaç kez tıkladığını ve daha önceki önceki tıklamalarla nasıl karşılaştırabileceğini gösteren bir bilgi de verilecektir. Arama sorgusu, size [TO] tıklama oranı, yani kullanıcının web sitenizi tıklatması için alacağı toplam gösterim sayısı hakkında da bilgi verir. Arama sorgusu, URL’nizin belirli bir sorguya ve önceki zaman dilimi ile nasıl karşılaştırılacağına bağlı olarak en üst sıradaki konumunu da gösterir. Yeşil sinyali gösterir, daha sonra web sitesinin pozisyonunda bir iyileşme gösterir.

 

3. Inter Linking: Inter-linking bölümü size web sitenizdeki sayfaların tüm linklerinin bir listesini verecektir. Google, bir web sitesinin sayfalarının birbiriyle en çok bağlantılı olacak en önemli sayfalarla ilişkilendirileceği zaman her zaman çok sever.

  • Web Sitesi Optimizasyonu: Bir web sitesinin optimizasyonu için kullanılan araçlar daha fazla SEO dostu olacaktır. Bu bileşenin yardımıyla, web sitenize, sitenize web sitenizin tüm farklı bölümlerini anlatacak bir harita olan bir site haritası ekleyebilirsiniz. Web sitelerinizin site haritalarını göndererek, Google’ın tüm sayfaları sitenizdeki tüm URL’leri keşfetmesine yardımcı olacaktır. Web sitesindeki içerik ve anahtar kelime özellikleri, sitelerinizle en alakalı Google şeylerine yardımcı olacak tüm anahtar kelimelerin bir listesini verecektir. HTML iyileştirme özellikleri, web sitenizdeki HTML’yi kolayca geliştirebileceğiniz ve web sitenizi daha temiz ve özlü hale getirebileceğiniz en iyi yolları size gösterecektir. İsterseniz, URL’lerin kaldırılması özelliğini kullanarak Bozuk URL’leri de kaldırabilirsiniz.

 

Google Arama Konsolu’nu Kullanarak Blog Trafiğinizi Artırmanın 8 Yolu:

Google arama konsolunu kullanarak blog trafiğinizi kolayca akıllı olarak nasıl artırabileceğinizi anlatayım.

İşte başlıyoruz…

1. Coğrafi Hedeflemeyi Uygulayın

Bunun için coğrafi hedeflemeyi uygulamanız gerekir . Web sitenizin, .com ve .org gibi genel bir üst düzey alan adı varsa, web sitenizin alan adının ne olduğunu bilmeniz gerekir. Daha sonra bu konuda Google’a bunu bildirmeniz gerekir. Hedeflemek istediğiniz ana ülke hangisidir. Bu şeylerden daha fazlasını yaparsanız, blogunuzun bu ülkeye göre sıralamalarını iyileştirmede size yardımcı olacaktır.

Arama konsolunda odaklanmak istediğiniz ana ülkeyi kolayca hedefleyebilirsiniz.

Not: Belirli bir ülkeyi hedeflemek istiyorsanız, ideal olarak, web sitenizin bulunduğu ülkedeki bir sunucunuz olmalıdır.

 

2. HTML ile İlgili Hataları Çözme

Google sitenizde bazı hatalar bulduğunda, Google bazı HTML hatalarını rapor eder ve Google HTML hatalarını bildirirse, bu durum sitenizin dizine eklenmesini olumsuz etkiler. Dolayısıyla, bu sorunları Google’ın raporlanmasından önce çözmek daha iyidir. Bu sorunları mümkün olan en kısa sürede çözerseniz, bu kesinlikle sitenizin sitenize daha fazla trafik çekmesine yardımcı olur .

Resmin yukarısındaki resimde görüldüğü gibi [Birisi bunu aradığında gösterilecek], bazı yazılarda çoğaltılır. Bu tür hataların zaman geçmeden çözülmesi gerekir, aksi takdirde web sitenizin trafiğini etkiler. Gördüğünüz zaman, çoğaltılan ve mümkün olan en kısa sürede çözülecek olan bazı başlıkları kolayca bulabilirsiniz.

 

3. İlgili Sayfaları Dizine Eklemek için Google’a Yardım İçin Site Haritası ekleyin

Temel olarak, bir site haritası web sitenizin anahat yapısıdır. Google’a yardımcı olmak için bir site haritası eklemeniz gerekir. Böylece, alakalı sayfalarınızı dizine eklemenize yardımcı olur. Bir site haritası, bir kitaptaki bir endekse benzer. Bunu yaparsanız, bu, Google’a sitenizin tüm yapısını anlatacaktır. Site haritalarının oluşturulması konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü zaten mevcut araçlar var ve bu site haritalarını kolayca yapabileceğiniz araçlar yardımıyla.

Örneğin , Site Haritalarının oluşturulmasında size yardımcı olabilecek bir WordPress eklentisi aracı vardır .

Sitenizde bulunan bir videonuz varsa ve site haritasına bir video site haritası da yüklemek istiyorsanız, bu şey Google’ın ziyaretçilerinizi YouTube’unuza yönlendirmek yerine videonuzu sitenize dizine eklemesine izin verir. ile ilgili siteler.

 

4. Sunucularla İlgili Hataları Çözme

Sitenizdeki sunucuların size herhangi bir şekilde fayda sağlamayacağı, bunun aksine, sitenizde bu hataları çözmezseniz sitenize zarar verebilir. Aşağıda, dizinlenmemesi gereken içerik için döndürülen hatalar gösterilmektedir. Dolayısıyla, bu sorunları çözmek daha iyidir çünkü Google’dan bu dizin formuna erişimi engellemek için Google’dan gelen mesajı da alabilirsiniz.

Robot.txt dosyası güncellenerek Google’ın içeriğinizi dizine eklememesini söylemenin en iyi yoludur. Tat dosyası, o siteyi dizine eklemeye çalıştığında Google tarafından okunacaktır.

5. Site Trafiğinizi Artırmak İçin Mevcut Mesajlarınızı Optimize Edin

Google’daki arama sorgularının altındaki trafik bölümüne gelince, Google her zaman size kullanılan en iyi anahtar kelimeleri gösterecek ve kullanıcının web sitenizi bulmasına ve sitelerinizin arama sonuçlarındaki sıralamasını bulmasına yardımcı olacaktır. Siteniz belirli bir anahtar kelimeye göre sıralanıyorsa ve kullanıcı aynı anahtar kelime için bir şey arıyorsa ve arama sonuçlarında web siteniz ilk önce açılır ve halkların% 99’u 1. sonuçlara gider ve bu da Sitenize trafik. Sitenizin listelerini, sitenize mümkün olduğunca çok sayıda inceleme yaparak, Google’ın en üstünde de artırabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınıza, akrabalarınıza veya meslektaşlarınıza sitenizde olumlu değerlendirmeler yapmasını ve böylece sıralamanızı iyileştirip daha iyi sonuçlar elde etmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi, arama sonuçlarında görünen bazı terimler vardır, ancak bu kadar çok insan bu sonuçları tıklamamaktadır. Örnek olarak, Google Anahtar Kelime aracı 2,500 kez görüntülendi ve 10’dan az tıklama aldı.

6. Kötü / Zararlı Linklerin Kaldırılması

Bu konuda bilmediğiniz gibi, Google kısa süre önce bir web yöneticisine ekleyerek sayfadaki kötü / zararlı bağlantıları kaldırmanıza izin verdi. Google, bazı doğal olmayan veya zararlı bağlantılar olduğunu fark ederse, Google’ın sitenize yönelik bazı adımları atmadan önce bu bağlantıları Disavow aracını kullanarak kaldırmanız gerekir . Google’ın sitenize yönelik harekete geçmeden önce bu bağlantıları kaldırmanız daha iyi olacaktır.

 

 

Google, web sitenizde zararlı veya doğal olmayan bağlantılar olduğunu bildirirse, yalnızca bu aracı kullanmanızı öneririm. Google hesabınıza giriş yaptığınızda ve şans eseri Google tarafından bir mesaj alacaksınız, ardından panik yapmanıza ve bu Disavow aracını kullanmanıza gerek yoktur. Bu araç kesinlikle bu sorundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu yüzden sitenize zararlı linkleri kesinlikle kaldıracağından emin olun, böylece Google sitenizi beğenmeyecek, bu da sitenizi kötü bir şekilde etkileyecek ve bu da sitenize gelen trafiği azaltacaktır.

 

7. Site Bağlantılarınızın Kadar Kalacağı

Google sitenize bağlantı oluşturmaya başladığında, mevcut arama sonuçlarında aşağıdaki gibi birkaç ek bağlantı gösterecektir:

 

 

Bu site bağlantılarının Google tarafından kendiliğinden oluşturulduğunu, ancak arama motoru konsolu araçlarının içinde bunları kolayca kontrol edebildiğinizi söyleyeyim. Ayrıca 100 farklı bağlantıya kadar küçültebilir ve bunu yaparak size en iyi bağlantıları sunma şansı verir. Demontaj bağlantıları çok yararlı değildir ve bu da daha iyi bağlantılara işaret etmelidir, böylece daha fazla tıklama elde edebilirsiniz.

 

Sonuç

Google, Google Search Console’da çok sayıda değerli bilgi sağladığından, bunları izlemek önemlidir ve ilgili değişiklikleri kolayca yapabilirsiniz. Tüm sorunların çözüleceğinden ve doğru şekilde yapılandırılacağından ve web sitenize ek trafik çekmenizde size yardımcı olacağından emin olun. İyi ve bunu yaparken zaman harcamaya değer.

Web siteniz için Google arama konsolunu kullanıyor musunuz? Onu düzenli olarak takip ediyor musunuz? Eğer değilse, bunu yapmanız gerekir çünkü bu sizin siteniz için çok önemlidir.

Tüm bu noktaları okuduktan sonra, google arama konsolunu kullanarak blog trafiğinizi akıllıca nasıl artıracağınızı kolayca öğrenebilirsiniz. Ancak yine de herhangi bir zorluk bulursanız, aşağıdaki yorum kutusuna yorum yapmaktan çekinmeyin ve size cevap vermekten mutluluk duyarız 🙂

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?