Google Analytics Ne İşe Yarıyor? Nasıl Kullanılır?

Google Analytics Ne İşe Yarıyor? Nasıl Kullanılır?

Google Analytics Hizmetleri Kullanmaya Nasıl Başlanma

Merhaba sevgili okuyucu arkadaşlar. Bu makalemizde Google Analytics Hizmetlerinin nasıl kullanılmaya başlandığından, bu hizmetin ne olduğundan ve özelliklerinden bahsetmek istiyorum.
Öncelikle Google Analytics dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google’ın bize sağladığı ücretsiz bir web sitesidir. Bu yazılım sizin web sitenizde ki kullanıcıların ve ziyaretçilerinizin hareketlerini takip etmenizi sağlayan bir uygulamadır.Bu uygulama sayesinde sitenizdeki ziyaretçilerin hareketlerini takip ederek sitenizin gelişmesine büyük oranda katkı sağlayabilirsiniz.

Peki Analytics Hizmetlerini Nasıl Kullanmaya Başlayabilirsiniz?

Bu uygulamanın sunduğu hizmetlerden yararlanmak için Google hesabınızın olması yeterlidir. Öncelikle Google Analytics resmi sitesini ziyaret ederek Analytics hakkında bilgi edinebilirsiniz. Google Analytics’i kullanmaya başlamak için Analytics resmi sayfasına gidip sağ üst köşedeki oturum aç bağlantısını tıklayarak oturum açmanız gerekmektedir. Ardından kaydol tuşuna tıklayarak web sitenizi Google Analytics hizmetleri ile tanıştırmaya başlamış bulunuyorsunuz. Kaydol tuşuna bastıktan sonra yeni bir sayfa karşınıza çıkacaktır. Bu sayfada bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınızı oluştururken kendi bilgilerinizi kullanmanız gerekmektedir. Bu şekilde Analytics hizmetleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Peki Neden Google Hizmetlerini Kullanmalısınız?

Google Analytics sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sitenizde ne kadar zaman geçirdiği, hangi ürünü ne kadar süre kontrol ettiği, siteden neden çıktığını, hangi ürünleri incelediği, hangi sayfadan hangi sayfaya gittiği gibi müşteriler hakkında size bir çok bilgi sunar. Sunduğu bilgiler sizin sitenizi geliştirmeniz için çok önemli katkılar sağlayacaktır.

Çağımızda teknoloji kullanımı oldukça yoğun bir oranda karşımıza çıkmaktadır. Teknoloji kullanımının getirdiği yoğunluk internet kullanımını da beraberinde getirmiştir. Gelişen teknoloji ile birlikte ekonomide de yeni bir model ortaya çıkmıştır. Bu model internet üzerinden alışverişi bizlere mümkün kılmıştır ve ihtiyaçlarımız gereği biz de internet üzerinden alışveriş yapabiliyoruz. Bu durumda siz web sitesinden satışlarınızı gerçekleştiriyorsanız yada bu tarz bir işe girişmek istiyorsanız Analytics hizmetleri web siteniz için en büyük destekçilerinizden birisi olabilir. Gerek yaptığı analizleri gerekse müşteriler hakkında sunduğu bilgiler işinizin kolaylaşmasındaki en büyük etken olabilir.

Birbu Dijital Reklam Ajansı ile web sitenizi insanlara tanıtarak sitenizin ziyaretçi sayısını arttırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?