Googel Adwords Nedir? En İyi 7 Yönü Hakkında Bilgi

Googel Adwords Nedir? En İyi 7 Yönü Hakkında Bilgi

Google Adwords Nedir?

Google Adwords “Google”şirketinin aracılığı ile oluşturulan yardımcı araçtır. Anahtar kelime seçmenize yardımcı olan bu uygulama aynı zamanda web sitenizden gelir elde etmenize olanak sağlıyor. Yazdığınız her makale görüntülenen her reklam için para kazanırsınız.

1.Yatırım Yapmanıza Gerek Yok

Bu, genellikle sınırlı bir bütçeyle çalışan küçük işletmeler için büyük bir pozitiftir. Dürüst olmak gerekirse, büyük bir pazarlama bütçeniz olsa bile, büyük olasılıkla yeni bir pazarlama kanalını denemek için çok fazla para riskiyle karşı karşıya kalmak istemezsiniz.

Google AdWords’un minimum yatırım veya aylık reklam harcaması yoktur. Bu, daha yüksek ön maliyete sahip diğer reklamcılık seçenekleriyle karşılaştırıldığında daha az risk olduğu anlamına gelir.

Bazı anahtar kelimeler diğerlerinden daha pahalıdır, ancak bütçenizle ve rekabet ettiğiniz pazarla gerçekçi iseniz, Google AdWords mükemmel bir seçenektir.

2.Sadece Sonuçlar İçin Öde

Google AdWords yalnızca uygun maliyetli değildir, aynı zamanda yalnızca sonuç aldığınızda ödeme yaparsınız. “Tıklama başına ödeme” reklamıyla, yalnızca bir kullanıcı reklamınızı tıkladığında ödeme alıyorsunuz veya ödüyorsunuz.
Kampanyanız doğru bir şekilde kurulmuş, alakalı anahtar kelimeler ve negatif anahtar kelimeler eklediyse, o zaman daha az gelir elde edersiniz.
Ayrıca, Google AdWords’te yeniden pazarlama, geçmişte reklamınızı tıklayan ancak henüz dönüş gerçekleştirmeyen kullanıcıları hedeflemenize yardımcı olur. Bu, olası müşterileri takip edip aklınızda kalmanıza yardımcı olur.

3.Google Reklamları Mükemmel Zamanda Gösterir

Ziyaretçi Google’da arama yapmak için zaman ayırdığında, genellikle o anda tam olarak bir şeyler ararlar. Bu, işletmelere satın alma kararını verdikleri anda, olası fırsatların önüne geçmek için harika bir fırsat sunmaktadır.

Dijital reklamların popüler hale gelmesinden önce, işletmeler, reklamları işletmeleriyle yakından alakalı bir kategori altında paylaşım yapıyorlardı. Böylece reklamları, belirli bir ürün veya hizmeti arayan potansiyel müşterilerin önünde olurdu.

Google AdWords, temelde dijital pazarlamanın ön sayfasıdır ancak daha da iyidir, çünkü potansiyel müşterilerinizin ürün veya hizmetinizi satın aldıklarında arama yapacaklarını düşündüğünüz herhangi bir anahtar kelime için reklam vermeyi seçebilirsiniz.

4.Google Reklamlarınız Daha Öncelikli Gösterilecek

Zamanlama çok önemlidir, ancak reklamlarınızın yerel bölgenizdeki müşterilere gösterilmemesi durumunda yardımcı olmaz.

Google AdWords, reklamlarınızın yalnızca pazarınızdaki potansiyel müşterilere gösterilmesini sağlayacak coğrafi hedeflemeyi seçmenize olanak tanır. Yerel bir işletmeyseniz, bu, müşterilerin işletmenizi tipik olarak ziyaret edeceği kilometre yarıçapını seçebilirsiniz. Örneğin, bir dişçiyseniz ve hastalarınızın çoğunun ofisinizin yanında yaşadığını tespit ettiyseniz, yalnızca o yarıçap içinde yaşayan kişilerin
reklamını yapmayı tercih edebilirsiniz. müşterilere geri dönmek için mükemmel bir avantaj.

5. AdWords Ziyaretçilerinizi Sayını Arttıracaktır

Video içeriği, içerik pazarlamasının son derece etkili bir şeklidir. Aslında, kullanıcıların %64’ünün bir videoyu izledikten sonra çevrimiçi bir ürün satın alma olasılığı daha yüksektir ve YouTube her yıl neredeyse % 100’lük bir büyüme rapor etmektedir.

Youtube’ta Neden Google Reklamlarıyla Karşılaşıyoruz?

YouTube reklamcılığı Google AdWords üzerinden yönetilmektedir. Bu, AdWords’ü kullanmanın, işletmelere, ürününüzle veya hizmetinizle alakalı YouTube videolarında reklamlarını alma olanağı sağlaması anlamına gelir. YouTube’da her gün izlenen 4,9 milyardan fazla video ile bu, AdWords kullanan işletmeler için değerli bir fırsat sunuyor.

6.Google AdWords Yardım Kılavuzu SEO Stratejiniz

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) harika bir yatırımdır çünkü siteniz birinci sayfada bulunuyorsa, web sitenize yapılan tıklamalar için ödeme yapmanız gerekmez. Ancak, işletmenizin Google’ın ilk sayfasında yer almasını sağlamak için aylar hatta yıllar alabilir ve bunu sürdürebilmek için sürekli çaba sarf etmeniz gerekiyor.

Google AdWords’le, web sitenizi Google’ın 1. sayfasında saatlerce görüntüleyebilirsiniz. Ancak, her tıklama için ödeme yapmanız gerekir.

En önemli anahtar kelime olan Google AdWords, farklı anahtar kelimeleri test etme ve işletmeniz için satışları artırıp artırmadıklarını görme olanağı sağlar. SEO stratejinizi bilgilendirmek için bu bilgileri kullanabilir ve web sitenizin sıralamasının ardından gerçekten satış üretecek anahtar kelimelere bütçenize yatırım yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

7.Yerleşik ROI Takibi

Çalışıp çalışmadığını bilmiyorsanız, reklamcılığa yatırım yapmanın bir anlamı yoktur. Google AdWords ile, bu asla bir sorun olmayacak.

AdWords, yatırım getirinizi (ROI) izleyen ve raporlayan yerleşik özelliklere sahiptir. Kurulumun sizin için tamamlaması oldukça basittir veya bir web geliştiricisi hesabınızı hızlı bir şekilde doğru bir şekilde ayarlayabilir. Kurulum tamamlandıktan sonra, web formu gönderimlerini, e-ticaret satışlarını, telefon aramalarını ve hatta telefon görüşmeleri veya şahsen kapalı olan çevrimdışı satışları izleyebilirsiniz. Ayrıca, raporlar, tam olarak hangi anahtar kelimelerin ve reklamların en çok satışı gerçekleştirdiğini göstererek bütçenizi buna göre ayırmanıza ve YG’nizi en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?