Gmail’e Yeni Görünüş Ve Güzel Özellikler Geliyor!

Gmail Responsive

Bir e-postayı ertele

Erteleme , Gmail’e gelen yeni gelecek olan özelliklerden biri olacaktır. Bu özelliğin asıl amacıysa şirket veya iş çalışanları için getirilecektir. Her hangi bir toplantıya veya gecikme zamanı erteleye basarak yarım saat veya daha az bir zamanda size tekrar bir bildirimle cevap isteyecektir. Aynı zamanda seçtiğiniz bu e-posta mesajı seçtiğiniz saate görünür olacaktır. E-postayı uygun bir zamanla etiketleyebilirsiniz ve yanıt verme özgürlüğüne sahip olduğunuzda, gelen kutunuzun en üstünde olacak. Aynı zamanda ertelediğiniz epostaları geri getirme özelliği de bulunacaktır.

Yeni Bir Görünüş

Gmail’in görsel sunumu, Google’ın “Materyal Tasarım” veya yazılım diliyle söylesek “Responsive” böyle bir alana daha fazla uyumlu olacaktır . Gmail’in fontları, arayüz öğeleri için Erial’den Product Sans’e ile birlikte yeni bir proje getiriyor. Daha fazla yeni fontlar, Google’ın mobil cihazlarda okumayı daha kolay hale getirmek için tasarlandı. Kuvars fontu , ilgilenenler için yazılarda daha derin bir anlam veriyor.Gmail

Google’ın Uygulamaları İçin Bir Kenar Çubuğu

Yeni Gmail, Google’nin Takvimi , not alma uygulaması Keep’i veya uygulama Görevleri listesini gösteren bir kenar çubuğunu açmanıza izin verir . Planınızı başkalarıyla koordine eden e-posta zamanını geçirirseniz, uygulamalar kenar çubuğu çok faydalı olacaktır. Aslında telefon uygulamalarının bir çoğunu e-posta üzerinde barındıracak olduğunu söyleyebiliriz.

Akıllı Yanıt

Google’nin Akıllı Yanıt sistemi Gmail’e geliyor. Akıllı Yanıt, aldığınız bir e-postanın içeriğine göre gönderebileceğiniz üç yanıtı önerir. Üç öneriden birini seçebilir ve gönder düğmesine basarak istediğiniz şekilde ince ayar yapabilir veya üç önerinin tümünü veya kendi seçeneklerinizi ekleyebilirsiniz. Google, Akıllı Yanıt’ın önerilerini yazma stilinize göre ayarlamak için makine öğrenimini kullanır. Böylece, ne kadar çok kullanırsanız o kadar kullanışlı olur.

Gizli e-posta

Google, gönderenin alıcı tarafından bir e-posta ile neler yapabileceğini sınırlayan bir özellik uygulamaya karar verdi. Alıcının kopyalamasını, iletilmesini, indirilmesini veya yazdırmasını engelleyen bir e-posta özelliği olacaktır. E-posta ayrıca belirli bir süre sonra alıcının gelen kutusundan ve gönderenin gönderilen listesinden de saklanabilir ve kaldırılabilir. Son olarak, yalnızca hedeflenen alıcının okuyabildiğinden emin olmak için bir e-posta iki faktörlü bir kimlik doğrulama sürecinin arkasına kilitlenebilir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?