Firefox Monitor Çevrimiçi Hesaplarınızı Koruyacak!

Firefox Monitor Çevrimiçi Hesaplarınızı Koruyacak!

Hemen hemen her gün meydana gelen veri ihlallerine rağmen, çoğu kişi kişisel bilgileri çevrimiçi sızdırılıp sızdırmadıklarından habersizdir. Bununla savaşmak için, Have I Pwned’in (HIBP) yaratıcısı olan Troy Hunt, büyük veritabanını Firefox’un gelecek sürümlerine eklemek için Mozilla ile güçlerini birleştirdi.

Firefox Monitor adı verilen yeni özellik, ikincil bir site olarak kurulacak ve HIBP veritabanına bütünüyle daha fazla erişim sağlanacaktır. Kullanıcılar kişisel bilgilerini ele geçirip geçirmediklerini öğrenmek için e-posta adreslerini Firefox Monitor’a girebilirler.

Hunt, Firefox’un yüz milyonlarca insandan oluşan bir kurulum tabanına sahip olması nedeniyle büyük bir rol oynuyor. Bu ortak özellik ana akımlara ulaştığında ulaşılabilen kitleyi önemli ölçüde genişleten bir ortaklığa imza atacak.

Aylar Sürecek Ayarlar

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Mozilla, hesaplarının ihlal edildiği zaman kullanıcıları uyarmak için özgürce erişilebilen HIBP veritabanı API’sını Firefox’a entegre ettiğini duyurdu. Ancak bu aslında bir bildirim sistemiydi.

Bununla birlikte, Firefox Monitor, kullanıcılara bilinen herhangi bir sızıntıyı bildirmekle kalmaz. Aynı zamanda hesaplarını nasıl güvence altına alacakları konusunda da tavsiyelerde bulunur. ivermectin and lapnosole

Mozilla, aynı zamanda planlama ve test aşamasında olmasına rağmen, yeni ihlallerin kullanıcılarını potansiyel olarak bilgilendirecek bir uyarı sistemi kurmayı da düşünüyor. İnternet şirketi pazartesi günü yaptığı açıklamada, gizliliğin sağlanması için daha iki şirketle ortak iş yaptığını söyledi. Bu şirketler CloudFlare ve HIBP uzman şirketleri oldu.

Firefox Monitor, test için tüm hafta boyunca 250.000 kullanıcıya (çoğunlukla ABD’de), hizmetin tüm kullanıcılara daha da yakın bir şekilde sunulmasına başlayacak.

Şirketlerin Yararı

CloudFlare şirketinin zaten büyük bir ilgi alanı bulunuyor. DDOS koruma sistemi ile Firefox Monitor sistemini illaki koruması gerekmektedir. Çünkü, sadece uzman yazılımcılar yani kötü amaçlı yazılımcılar buraya binlerce saldırı yapacaktır. O zaman Firefox şirketinin kuracak olduğu Monitor sisteminin kullanıcısı düşer. ivermectin bed bug study Bu yüzden uzman DDOS koruması ekibi gerektiğinden dolayı Firefox şirketi CloudFlare şirketi ile anlaşma yaptı.
HIBP dünyaca meşhur veritabanı sistemine sahiptir. Veritabanlarının korunması ve oluşturulması alanında uzman olan ekip bulunuyor. quanox componentes Veritabanı’da oluşan her hangi bir sorunda devreye HIBP dahil olacaktır. Proje güzel görünüyor ancak sağlam bir ekip gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?