Facebook Bir Rakibini Daha Hedef Alıyor

facebook

Facebook son yıllarda rakipleri üzerinden geliştirdiği yenilenme ve büyüme politikasıyla dikkat çekiyor. Firmanın yeni hedefi Apple oldu.

Facebook kurulduğun günden 2016’ya kadar ikonik “beğen” ifadesi ile insanların etkileşim kurmasını sağlayan bir sosyal medya platformuydu. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olma unvanına sahip şirket bu unvanı kaptırmamak için farklı çözümler deniyor. Bu çözümler arasında başarılı bulduğu sosyal medya girişimlerini kendi şirketinin bünyesine katmak ya da uygulamayı satın almıyorsa özelliklerini kendi sistemine entegre etmek yani bir nevi taklit etmek gibi çözümler yer alıyor.

Sıra Apple’da

Canlı yayın uygulamaları, mesajlaşma uygulamasının geliştirilmesi bu duruma bir örnek olurken şirket bugünlerde Apple’ın iOS 10 ile getirdiği mesajlaşma güncellemesini Messenger’a getirmeyi planlıyor. Facebook’un çok sevilen ve kullanılan ifadeleri Messenger’a eklemeye hazırlanıyor. Mesajlaşma esnasında hızlı cevap vermek için oldukça etkili bir kullanım sunan bu uygulama Apple’ın iMessage uygulamasında iOS 10 ile birlikte kullanılmaya başlandı. Slack uygulamasında da bulunan özellik yakın zamanda Messenger’da da yer alacak.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?