En İyi Türk Discord Sunucuları Listesi

En İyi Türk Discord Sunucuları Listesi

En İyi Türk Discord Sunucuları Listesi 

 

Discord’un büyüme hızı son yıllarda çarpıcı bir ivme kaydetti. Aslında Discord 2015’te sahneye çıksa da özellikle son birkaç yıldır çok talep görüyor. Bunun temel sebeplerinden birisi günümüzde yaşadığımız Pandemi koşulları olsa da son derece işlevsel özellikleriyle bizleri karşılıyor.  

Çoğunlukla oyunculara yönelik bir iletişim ağı olarak bilinse de burada topluluk oluşturma ve iletişim kurma da rahatlıkla yapılır. Bu da Discord sunucuları sohbet kullanıcıları için çeşitli faydalar sağlıyor.  

 

Bu faydadan yararlanmanız adına sizlere en iyi Türk Discord sunucuları paylaşacağız. Bu sunucularda arkadaşlarınızla sohbet edebilir, sesli veya görüntülü iletişim kurabilirsiniz. Bunları yaparken tamamen ücretsiz olduğunu da hatırlatalım.  

 

Discord sunucusu nediren popüler Türk Discord sunucuları nelerdir, bunlara ilişkin bilgileri aktarmaya başlayalım. 

 

Discord Sunucusu Nedir?  

Discord sunucusugenellikle kullanıcıların oyun hakkında sohbet etmeleri veya oyun oynarken eş zamanlı ses kanallarıyla iletişim kurabildikleri ücretsiz bir platformdur. Kullanıcıların ilgi alanlarına yönelik çeşitli Discord sunucuları mevcut.  

Başta oyun olmak üzere, film, bilim veya teknoloji gibi çeşitli alanlarda sunuculara ulaşıp sohbet edebilme imkanı sunuyor.  

Çok sayıda katılım olduğu için her sunucu kendine has kurallar belirler. Eğer bu kurallara uyulmazsa çeşitli yaptırımlar uygulanabilir. Örneğin, uzaklaştırma veya ban bu cezalardan bazılarıdır. Bu kurallar sunucuların kalitesini koruması ve herkesin en iyi şekilde sunucudan yararlanması içindir. Böylelikle Discord sunucuları Türk sohbet ile en iyi Discord deneyimini yaşayabilirsiniz.  

 

En Popüler Türk Discord Sunucuları  

Discord sunucuları Türk ile hem eğlenip hem de öğrenebilirsiniz. Bu sunucularda gerek takipçi sayısı kalitesi gerekse de içerik zenginliği kalitesi olarak çeşitli sunucular mevcut. Abone sayısının az olsa da son derece kaliteli içeriklere sahip Discord sunucuları da bulunmaktadır. Bu sebeple ilgi alanına en çok hitap edesunucuyu seçin ve bilgilerini görüntüleyin. Ardından sitemizden tek tıkla katılım sağlayabilirsiniz. Daha kolay katılım sağlayabilmeniz adına Discord sunucuları link bıraktık. Bu linklere tıklayarak kolayca erişim sağlayabileceksiniz.  

 

Resmi Valorant discord sunucusu hesabı olup, Valorant oyununa dair her şeye ulaşabileceğiniz bir sunucudur. Çok popüler oyunlar arasında yer alan bu sunucuda 800 bin üye sayısı bulunuyor. Dolayısıyla Valorant oyunu oynayan, bilgi almak isteyen kullanıcıların ulaşabileceği en kapsamlı Discord sunucusudur. 

 

Resmi MINECRAFT Discord sunucu hesabıdır. Son derece popüler ve herkesin aşina olduğu bu oyuna dair her bilgiye ulaşabilecek, topluluklar oluşturarak birlikte oyun oynayarak sohbet imkanına erişebileceksiniz.  

799 bin üye sayısıyla oldukça popüler olan bu sunucuya tek tıkla siz de katılım sağlayabilirsiniz.  

 

Official Fortnite Discord sunucu resmi hesaptır. Kaliteli oyun deneyimini nezih bir ortamla sağlayan bu sunucu ile düzeyli oyun keyfini çıkarabilirsiniz. Bu oyun her türlü oyuncuya hitap eder. Farklı oyun modları içerdiği için oyunculara keyifli bir deneyim yaşatıyor. 773 bin sayısıyla çok yüksek üye sayısına sahiptir. Böyle bir deneyim arayışındaysanız siz de tek tıkla katılım sağlayabilirsiniz.  

 

Rainbow 6 Discord sunucu resmi hesapları olup, kaliteli bir ortam arayışında olanlara ve arkadaş edinmek isteyenlere açık bir sunucudur. 574 bin sayısıyla çok yüksek üyeye sahip sunuculardan biridir. Keyifli, eğlenceli bir oyun deneyimi yaşamak ve sohbet eşliğinde vakit geçirmek isteyenler tek tıkla katılım sağlayabilir.  

 

PUBG MOBILE Discord sunucu listemizin olmazsa olmazlarındandır. Çünkü son zamanların en popüler oyunu haline geldiği için çok sayıda kullanıcısı vardır. Hem oyun kalitesi hem de arkadaşlarla birlikte oynayacağınız en iyi deneyimi sizlere verecek bir oyundur.  

Pubg mobile oynayan herkese açık olan bu sunucu ile hem sohbet edip hem de oyun keyfini yaşamaya hazır olun. Üye sayısı 545 bin olan bu sunucunun yanında Pubg Mobile Turkey discord sunucusu da bulunmaktadır. Bu grupta ise 235.671 üye sayısı bulunmaktadır. İki alternatiften dilediğinize katılım sağlayabilirsiniz.  

 

Apex Legends Discord sunucu resmi hesabıdır. Takım oyunu severlerin başvuracağı en önemli oyunlardan biridir. Farklı oynanabilir karakterlerle oyun deneyiminizi diğer oyunlara nazaran daha üst bir noktaya taşıyor. Eğer bu takım oyununu Discord’da edindiğiniz arkadaşlarla oynamak veya bu oyunu oynayanlarla sohbet etmek isterseniz, kolayca katılım sağlayabilirsiniz. Üstelik 512 bin üyeye sahip olup, kapsamlı bir sunucudur.  

 

Terraria Discord sunucu ile mini oyunlarla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Dilediğiniz soruları sorabilir, ödüller kazanabilirsiniz. Edineceğiniz yeni arkadaşlıklarla oyun deneyiminizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Mini oyun sevenlerdenseniz, tek tıkla kolayca katılım sağlayabilirsiniz.  

 

KFCEATBOX Discord sunucu Barış CAN resmi Discord hesabıdır. Burada çekilişlere katılabilir, canlı müzik etkinliklerine katılım sağlayabilir, ödüllü turnuvalara katılabilirsiniz. Soru cevap etkinlikleri de sunucunun daha keyifli ve bilgilendirici hale gelmesini sağlamaktadır. İster lol ister güzel bilgiler almak isteyin… Kaliteli zamanın adresi için sunucuya kolayca katılım sağlayabilirsiniz. 385 bin üyeye sahip olan bu geniş kitleye siz de dahil olun.  

 

GIFLAND Discord sunucu kaliteli profil resimleri bulabilmenin adresi olarak hizmet veriyor. Hem keyifli vakit geçirmek hem de en kaliteli profil fotoğrafları edinmek için bu sunucuya rahatlıkla katılım sağlayabilirsiniz. 329 bin üyeye sahip olup yine çok kapsamlı sunuculardan biridir.  

 

English Discord sunucu 271 bin üye sayısıyla büyük bir aileden oluşuyor. İngilizceni geliştirmek ve İngilizce sohbetler etmek istersen bu sunucu tam sana göre. Binlerce insanla arkadaşlık kurabilir, birlikte İngilizceni ilerletebilirsin. Hem sohbet hem İngilizce öğrenme bir arada! Tek tıkla kolay bir şekilde katıl ve sen de akıcı İngilizce konuşmayı daha kolay hale getir.  

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?