En İyi 10 Forum Yazılımı Lisans Ücretleri

DDOS Hata

1.XenForo

XenForo, PHP programlama dilinde yazılan lider bir PHP forum paketidir. Eski vBullet’in lider geliştiricileri tarafından yönetilen bir ekip tarafından geliştirilmiş en güçlü ve en geniş kapsamlı ister kendi paketleri isterse de kullanıcılarının yaptığı güzel tema ve eklentilerle kuşatılmış yazılım oldu. 2017 yılında en çok kullanılan yazılım listesinde 1. yere çıkmıştır. Bu yazılım daha fazla kullanıcıların ilgisinin çekmesinin sebebi kolay yönetimi ve birçok dahili SEO özellikleri, güçlü eklentileri, son etkinlik akışı, sosyal etkileşim işlevleri ve diğer dahili eklentilerinin olmasıdır. Forum kayıtlarının ve yönetiminin günlük rutini için harika bir forum sayılır. Forum için bir çok bedava tema ve uygun fiyatlı temalarda bulunmaktadır. Lisans konusunda 12 ay ücretsiz kullanabilirsiniz daha sonra ise 40$ ücret karşılığında lisansınızı yenileyebilir veya 140 $ yani 548,95 TL ödeyerek ömür boyu lisansına erişebilirsiniz.

2.vBulletin

vBulletin veya vB, en iyi premium çevrimiçi forum scriptlerinden biridir. İlk tercihini vBulletin yapan forumları kullanan birçok büyük web sitelerinin bir numaralı tercihidir. Bu tartışma ve forum, gruplar, fotoğraf albümleri, takvim, etkinlikler ve görevler yönetimi, anketler, blog siteleri ve daha fazlası gibi birçok harika özelliklerle donatılşmıştır. Seçmeniz için üç sürüm seçeneği sunar: yayınlama paketi, forum klasik ve mobil paketi. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı maliyetlerde ödeme sunuyorlar. vBulletin ile her yayıncının kitlelerini yakalaması kolaylaşıyor. Profesyonel forum ihtiyacı için bir kullanışlıdır. Şu anki sınırsız lisansı 250 $ yani, 980 TL oluyor.

3.Invision

Invision kurumsal ip şirketlerinde, web üzerinde ilgi çekici bir tartışma forumuna sahip olmanızı sağlayan güvenilir bir forum yazılımıdır. IP, board, premium forum yazılım sürümleri bulunuyor. Kapsamlı bir araç seti sunar ve kullanıcıların hızlı ve güvenilir bir çevrimiçi forum platformu sağlayarak zahmetsizce konuları tartışa bilmelerini sağlar. Ayrıca, kullanıcıların web sitenizdeki içeriği paylaşmasına ve tanıtmasına da olanak tanır.
Yönetim kurulu, site sahiplerinin ve yöneticilerinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak olanak tanıyacak şekilde yapılandırılabilir. Sonuç olarak tartışma veya destek için oluşturulan forumlar için harika topluluklar oluşturmaya yardımcı olur.

4.phpBB

phpBB, en popüler ücretsiz ve açık kaynak forum bülten panosu komut dosyalarından biridir. Tüm web sitenize güç sağlamak için kullanılabilir veya bir grup insanlarla iletişimde kalmak için kullanılabilir. Sitenizi özelleştirmek için yüzlerce stil ve görüntü paketi sağlar. Aslında phpBB, PHP betik dilinde yazılmış ve MySQL veritabanını kullanan açık kaynaklı bir PHP forum yazılımıdır. Kurulumu çok kolaydır ve yönetici kontrol panelini kullanması kolaydır. PhpBB, herhangi bir sorunla ilgilenmenize yardımcı olabilecek geniş bir geliştirme topluluğuna sahiptir. Ücretsiz olarak kullanılabilecek pek çok tema sağlar. PhpBB güçlü bir aktif forum sitesi için tüm gereksinimlerinizi yerine getirir.

5.SMF

Simple Machines Forum, dakikalar içinde kendi çevrimiçi topluluğunuzu kurmanızı sağlayan güçlü ve ücretsiz bir forum yazılımıdır. PHP yazılımıyla yazılmıştır ve MySQL veritabanını kullanır. Bir bülten panosunda ihtiyacınız olan tüm özelliklerle kuşatılmıştır. Buna özel yapılmış şablon motoru mesaj panonuzun düzeninde tam kontrol sağlar. XOOPS, Mambo, vb. Gibi içerik yönetim sistemlerine entegre edilebilir. Ayrıca eklentileri de destekler.

6.bbPress

Eğer WordPress ile tanışıyorsanız, o zaman WordPress’in yaratıcısı tarafından bbPress’i bilmeniz gerekir. WordPress destekli sitenizde tartışma forumları kurmanıza izin verir. Güçlü geliştirme ekibi tarafından desteklenir ve iyi desteği sayesinde herkesin bbPress’i seçmesini sağlayabilir. WordPress ve forum yazılımlarını entegre etmek istiyorsanız, bbPress ilk tercihiniz olabilir. Forum yazılımını seçerken dikkat edilmesi gereken güçlü bir forum alt tabanı olucaktır. Ana vurgu, entegrasyon kolaylığı, kullanım kolaylığı, web standartları ve hızıyla rakiplerine meydan okumaktadır.

7.Vanilla

Vanilla Forum güçlü bir forum yazılımıdır. Tartışma forumlarına güç sağlamak için barındırılan ve açık kaynaklı bir topluluk forumu yazılımını sağlamaktadır. Bu rahat ve kullanımı kolaydır. Vanilla, topluluk tarafından desteklenen çok dilli forum yazılımı olarak tanınır. Vanilla ile, pozitif katılımı ödüllendiren özelleştirilmiş bir topluluk oluşturabilirsiniz.

MyBB

MyBB en iyi ücretsiz PHP forum scriptlerinden biridir. Sezgisel bir tartışma tahtası yapısı sağlar, böylece ziyaretçiler tartışmalara kolayca katılabilir ve yazılarını oluşturabilmesine yarayan yazılımdır. MyBB, forum yöneticilerinin ve moderatörlerin tartışmaları kontrol etmesine ve forumu düzenli tutmasına olanak tanıyan satır içi düzenleme ve denetleme özellikleriyle çalışmaktadır. Kolay kullanımıyla rakiplerine fark atmaktadır.

Simple Forum

Simple Forum, web sitenizin tamamını güçlendirmek veya bir grup insanla iletişim halinde kalmak için kullanabileceğiniz premium duyarlı topluluk forum yazılımıdır. Birkaç dakika içinde benzersiz bir forum oluşturmanızı sağlayan güçlü özellikler ile kuşatılmıştır. Web sitenizde tartışmayı etkinleştirmenin en basit ama güçlü yolu. Bu yazılım çok kolay kurulumu ve yönetim panelini kullanıcılarına sağlıyor.

Flarum

Flarum en güçlü forum yazılımlarından biridir. Kullanıcılarınızın girdilerini birbirleriyle paylaşabilecekleri bir bilgi tabanı oluşturmaya yardımcı olur. Hızlı ve kolay kurulum sağlar. Kayıp şifreleri kaydetme, imzalama ve geri almayı sağlayan bir kimlik doğrulama sistemi ile çevrilmiştir. Basit ve çekici bir kullanıcı arayüzü sağlar.yazılım

 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?