Eklenti Kullanarak SEO Nasıl Geliştirilir? 3-2

Eklenti Kullanarak SEO Nasıl Geliştirilir? 3-2

SEO gelişiminde diğer sitelerin gelişmesini takip etmek onlardan örnek almak için biraz çaba sarf etmeniz gerekiyor. Gelişmeleri takip etmek ve ona uygun yapmanız için 2 tür eklentiler bulunuyor.
Birinci iç eklentiler olarak ikincisi dış eklenti olarak algılayabilirsiniz. İç eklentiler sitenizde barındıracağınız seo eklentileri, ikincisi ise tarayıcı üzerinde barındıracağınız seo eklentileri olacaktır.

SEO gelişiminde diğer web sitelerini gözetlemeniz gerekiyor. Çünkü onlardan destek alarak bakıp öğrenmeniz gereken birkaç alan olacaktır. Bu yüzden tarayıcı eklentilerine ihtiyacınız var. Eklenti dediğinizde zaten anlaşılıyor eklenti genellikle yardımcı araç olarak biliniyor. Tarayıcılar, yazılımlar ve forum yazılımları için, mobil uygulamalarda, web sitelerde her zaman eklenti bulunuyor.

Neden Tarayıcı Eklentisi Gerekiyor?

Çünkü herhangi bir siteyi optimize ederken zamanınız boşa gidecektir. Aynı zamanda eklentiler sayesinde onların sıralamalarını, makale sıklığı ve önceliğinde yazdıklarını görebilirsiniz. Bu şekilde hem hızlı bir şekilde sıralamasını tespit etmiş olacaktır. Diğer web sitelerini de hızlıca gözetleyip o sitenin sıralamasına bakarak o siteden örnek alıp almayacağınızı belirleyebilirsiniz. Ancak sıralaması düşük web siteleri ise bazen çok güzel web sitelerini optimize ediyor. Ancak yazdıkları makalelere göre dikkat etmeleri gerekiyor.

Tarayıcı İçin En İyi SEO Eklentisi

Bu konuda belki biraz inanmayacak olsanız da kullanmanız gereken en iyi tarayıcı Mozilla Firefox olabilir. Google, Opera, Yandex süper hıza sahip olsalar da kusurları bulunuyor. İlk kusur olarak eklentilerinin kötü olduğunu söyleyebiliriz. SEO eklentileri genellikle Mozilla Firefox için üretilmiştir.

Bir araç çubuğunu sağ tıklayıp özelleştirmeyi seçtiğinizde, adres çubuğunun yanındaki eklentilerin görsel yönlerini sürükleyip bırakabilirsiniz. Belirli görevler için yeni araç çubukları bile oluşturabilirsiniz (bir Bağlantı Oluşturma Araç Çubuğu gibi), daha sonra araç çubuğunu sağ tıklatıp adı denetleyip işaretini kaldırarak hangisini istediğinizi seçin.

Burada, Araç Çubuğunun bir kombinasyonunu, gezinti çubuğuna yerleştirilen SEOBook ve SearchStatus eklentilerinin görsel yönlerini birleştirerek araç çubuğun da görebilirsiniz.

SearchStatus Ve SEOBook Ne İşe Yarıyor?

Web sitelerine giriş yaptığınızda yani adres çubuğuna yazarak tarattığınızda sol tarafta size sıralamasını, sayfa sıralamasını, iç ve dış bağlantılarının sayını Alexa sıralamasını gösteriyor. Bu şekilde bu web siteye uygun yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Web Siteleri İçin En İyi SEO Eklentisi

Bu konuda ise en iyi açık kaynaklı ve ücretsiz yazılım olan WordPress için üretilmiş eklentiler bulunuyor. WordPress için en iyi SEO eklentisi Yoast SEO eklentisidir. Güzel ara yüz, anlatım ve diğer bilgileri ile size tam tasarım ve tam performans gösterecektir. Yoast SEO basit ara yüze sahip eklentidir. Eklentide üç renk bulunuyor:

  • Yeşil- Gayet Güzel
  • Turuncu- Toparlanabilir
  • Kırımız- Kötü Durumda

Hepsinin Yeşil yani güzel olması için aşağıdakileri doğru seçmeniz gerekiyor:

  • Anahtar Kelime
  • SEO Başlığı
  • Meta Kelime
  • Meta Açıklama

Bunları doğru girdiğinizde zaten seo’nuz gelişmiş olacaktır. Daha sonra ise kendinizi geliştirerek devam edebilirsiniz. Yoast SEO Eklentisi sayesinde kendinizi Alexa ve dünya sıralamalarında daha yüksek göreceksiniz.

Doğru Anahtar Kelime Nasıl Belirlenir Dersimizin Devamına Gitmek İçin Bağlantıyı Kullanın:
https://birbu.com/dogru-anahtar-kelime-nasil-belirlenir-3-3

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?