E-Ticaret Sitesinde Bulunması Gereken Eklentiler

E-Ticaret Sitesinde Bulunması Gereken Eklentiler

E-ticaret; Türkiye’de ve dünyada hızla büyüyen, hızlı erişim imkanı sağlayan ve uçsuz bucaksız bir pazar ağıdır. Küçük, orta ve büyük işletmelerin yarıştığı bu kulvarda e-ticaret sitenizi öne çıkaracak birtakım önemli eklentilere ihtiyaç vardır. E-Ticaret sitesinde bulunması gereken eklentiler de mutlaka vardır.

E-Ticaret Sitesinde Bulunması Gereken Eklentiler

1- Facebook Login Eklentisi

Bir e-ticaret sitesini öne çıkarmanın yolu;  dinamik, kullanışlı ve yalın eklentilerle müşterilerin dolaşımına sunmaktır. Öncelikle ziyaretçileri siteye üye olabilmeleri için doldurulması gereken sıkıcı, uzun bilgi formlarından kurtarmak maksadıyla, hızlı ve tek tıka indirgenmiş facebook girişi eklentisi kullanmak, daha kısa sürede oturum açmak ve alışveriş yapma imkanını sunmak çok büyük bir artı kazandırmaktadır.

2- En Sık Ziyaret Edilen Ürünler Eklentisi

Ziyaretçilerin yeni trendler hakkında bilgi sahibi olması, hangi ürünün daha çok rağbet gördüğünü bilmesi ve yapacağı alışveriş hakkında fikir sahibi olması açısından çok önemli bir eklentidir.

3- Hızlı Ödeme Seçenekleri

Ziyaretçiler, her zaman hızlı alışveriş ve hızlı ödeme yapabilecekleri bir platform talep eder. Bu eklenti sayesinde, anında ödeme seçenekleriyle, pratik alışveriş ve çok hızlı ödeme alternatifi sunmak, alışveriş sever ziyaretçileri mutlu edecektir.

4- Hızlı Teslimat ve Kargo Eklentileri

Siparişi alınan ürünlerin ne kadar sürede ve ne şekilde teslim edileceği en sık sorulan soruların başında gelir. Keyifle yapılan alışveriş sonrası, anında ödemesi yapılan ürünün akıbeti her müşterinin merak konusudur. Ürünün hangi tarihte kargoya verileceği, tahmini olarak hangi tarih aralığında teslim edilebileceği öngörüsü ve hangi kargo firmasına teslim edileceği bilgilerinin müşteriye iletilmesi, müşteri memnuniyeti açısından çok önemlidir. Teslimat ve kargo şirketi alternatiflerinin müşteri seçimine bırakılması kaliteli ve profesyonel bir e-ticaret deneyimi yaşatır.

5- SSS

SSS (sıkça sorulan sorular) eklentisi müşteriler için akıllarına takılan soruların cevaplarının hepsini aynı başlık altında toplandığı yerdir. Böylelikle müşteri, müşteri hizmetlerini erişmeye çalışmadan kafasında soruların cevaplarını bu başlık altından alabilir.

6- Destek

Müşterilerin gerek alışveriş öncesi, gerek esnası, gerekse sonrasında destek alabilmeleri için karşılarında bir muhatap bulabilmeleri açısından çok önemli bir eklentidir. Bu eklenti üzerinden memnuniyet ve şikayetlerini bildirebilmek onları memnun edecektir. Aynı zamanda şikayetlerini veya sorularını sizlere sormak için kullanabilecekleri güzel bir eklenti.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?