E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

online magaza

E-ticaret dünyasına girmek isteyen girişimcilerden biriyseniz bu yazımızı okumanızda fayda var. Sizin için yeni olan bir alana adım atarken kafanızda birçok sorunun olması, nereden başlayacağınızı bilememeniz çok doğal. gaminátor pc Birbu ekibi olarak konuyla ilgili temel adımları sizin için ele aldık.

Sektör ve ürün seçimi

E-ticaret dünyasında yerinizi alabilmek için öncelikle iş geliştirme sürecine odaklanmanız gerekir. Hangi sektöre gireceğinizi, online mağazanızda hangi ürünleri satacağınızı belirlemeniz ve e-ticaret siteniz için bir altyapı oluşturmanız gerekir. Ürünlerinizi nasıl tedarik edeceğiniz de önemli bir konudur. Satacağınız ürünleri kendiniz mi üreteceksiniz yoksa başka bir firmadan mı tedarik edeceksiniz?

Hedef belirleme ve çalışma planı oluşturma

E-ticaret sitesi veya online satış mağazası, fiziksel mağazalara göre daha teknik ve dijital özellikleriyle ön plana çıksa da bu alanda da kendinize satış hedefleri belirlemeli ve bir çalışma planı oluşturmalısınız. Başlangıçtaki “gerçekçi” hedeflerinizi gerçekleştirdikçe yenilerini belirleyebilir işinizi bir adım daha ileriye taşıyabilirsiniz. İşe koyulduktan sonra kötü sürprizler, beklenmedik masraflar ile karşılaşmamak için önceden bir çalışma planı oluşturup ödemekle yükümlü olacağınız vergiler, bu işte sizinle birlikte çalışacak ekibin ücreti gibi konuları planlayarak ortalama bir maliyet çıkarabilirsiniz.

Alan adı (domain) ve barındırma (hosting) hizmeti

Sitenizi kurabilmek için bir alan adına ve barındırma hizmetine ihtiyacınız olacaktır. Akılda kalan, kolaylıkla yazılabilen bir alan adı almanız sizin için avantaj sağlar. Alacağınız bu alan adının, sektörde tanınmanızı sağlayacak marka isminiz olacağını da unutmamalısınız.

Online mağazanızın web sayfalarında yer alacak tüm içeriklerin, bağlantıların depolanacağı bir sunucu olarak adlandırabiliriz barındırma alanını. Sitenizin var olabilmesi için barındırma hizmeti bir zorunluluktur dolayısıyla bu hizmeti satın alırken size sürekli sorun çıkarmayacak, aradığınızda ulaşabileceğiniz bir hosting firmasını seçin. v sport tippmix

Online mağaza tasarımı

Müşterilerinizin gözüne hoş görünecek, aradıkları ürün veya hizmetlere kolayca ulaşmalarını sağlayacak, doğru ve anlaşılır kategoriler sunabilecek bir tasarım seçmeniz, satışlarınızı doğrudan etkileyebilecek bir faktördür. Seçeceğiniz tasarımla, müşterilerinize keyifli bir alışveriş imkanı sunmak sizin elinizde.

Ödeme seçenekleri

Online alışverişlerde müşteriler için en önemli konulardan biri güvenliktir. Pek çok kişi, kart bilgilerini paylaşmanın güvenlik açısından sorun teşkil edeceği endişesiyle online alışverişten uzak durmaya çalışıyor. Müşterilerinizin kendini en rahat ve güvende hissedeceği şekilde ödemesini yapabilmesi için farklı ödeme seçenekleri sunmanız gerekmektedir. www.tippmix sportfogadas Kredi kartı, havale, EFT, kapıda ödeme gibi alternatif seçenekler sunarak müşteri memnuniyetini sağlayabilirsiniz.

Kargo firması seçimi

E-ticaret sitelerinde, satın alınan ürünlerin ilgili müşterilere güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırılması için iyi hizmet veren kargo firmalarıyla çalışmak da ayrı bir önem taşımaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?